BASF wspiera branżę ociepleń

BASF wspiera branżę ociepleń
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) poinformowało, iż do grona firm skupionych w organizacji dołączyła spółka BASF Polska, dostawca surowców dla producentów systemów ETICS i materiałów termoizolacyjnych oraz producent systemów ociepleń. Jest to czwarty podmiot przyjęty do SSO w ostatnich kilkunastu miesiącach.

- Decyzja BASF Polska o przystąpieniu do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń jest wyrazem szacunku dla działań tej organizacji na rzecz energooszczędności i stosowania w budownictwie systemów ETICS – powiedział dr inż. Mariusz Garecki, dyrektor działu chemii budowlanej w BASF Polska.

Zdaniem Gareckiego, perspektywy branży zależą od rozwiązań zapewniających wymierne oszczędności energii zużywanej na ogrzewanie budynków.

– Należy rozwijać koncepcje związane z okresową akumulacją energii w strukturze ścian, z refleksją termiczną powłok oraz z ograniczaniem strat energii przez przegrody budowlane na bazie rozwiązań tradycyjnych, takich jak materiały termoizolacyjne o coraz niższym współczynniku przewodności cieplnej - mówi Garecki. - Chcielibyśmy wspierać wspólne prace w ramach stowarzyszenia zwłaszcza w tych dziedzinach, korzystając z potencjału naszych jednostek badawczych i laboratoriów oraz z wyników kilkudziesięciu lat badań dotyczących zagadnień oszczędzania energii w budynkach.

Według dra Jacka Michalaka, prezesa SSO, jednym z zadań Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń jest wyznaczanie oraz upowszechnianie standardów w produkcji, aplikacji i eksploatacji systemów ociepleń. Prezes organizacji podkreślił, że wiedza i doświadczenie specjalistów BASF Polska będzie bardzo cenną pomocą w realizacji tej misji.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń działa już 12 rok. W jego skład wchodzą następujące podmioty: Alpol Gips, Atlas, Austrotherm, BASF Polska, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika, Textilglas Polska, Wacker-Chemia Polska i Wkręt-met.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska