Bezpośredni wtrysk boczny z Melt Disk

Bezpośredni wtrysk boczny…
Produkt Melt-Disk firmy Mold Masters to rozwiązanie zapewniające bezpośredni wtrysk boczny. Znajduje ono zastosowanie w sytuacji, gdy potrzebne jest kompaktowe rozwiązanie gorącokanałowe dla wielogniazdowego systemu wtryskiem bocznym.

Melt-Disk cechuje się prostym rozruchem, zapewnia szeroką gamę przetwórstwa i dokładne zbalansowanie gniazd. Gwarantuje też stosunkowo łatwe zastosowanie wtrysku bocznego dla małych elementów i to niezależnie od rodzaju wtryskiwanego tworzywa.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, Melt-Disk jest precyzyjnym systemem wspomagającym uplastycznienie i dodatkowo łatwym do zainstalowania w formie. Jego głównym wyróżnikiem wydaje się być jego precyzyjny i zbalansowany podział zastosowanego tworzywa. Właściwość tę można uzyskać dzięki elementowi grzewczemu, który jest odpowiedzialny za sprawną regulację ciepła przy końcówce.

Melt-Disk zalecany jest przede wszystkim w zastosowaniach przeznaczonych do produkcji takich wyrobów jak pipety, strzykawki, kapturki ochronne igieł. Przy jego użyciu można wykonywać wszystkie niewielkich rozmiarów wypraski, dla których niezbędny jest wtrysk boczny. Produkt jest dostępny w wersji z dwoma, czterema, sześcioma lub ośmioma końcówkami na jednej dyszy, które mogą być ustawione pod kątem: 30 st., 45 st., lub 60 st. Znajduje swoje zastosowanie w licznych systemach dla takich materiałów takich jak polietylen niskiej gęstości, polipropylen oraz PC, PA6, PBT-GF (V0) i PMMA i to nawet w formach 192 - gniazdowych.

Melt Disk, Mold Masters

Ponieważ jak już wspomniano Melt-Disk został specjalnie skonstruowany dla form wielogniazdowych i małych wyprasek, które wymagają wtrysku bocznego. Dzięki aż ośmiu końcówkom na dyszy można wyprodukować w jednym cyklu pracy w jednej formie aż do 192 elementów.

W przypadku zastosowania systemów wielogniazdowych krytycznymi obszarami do kontroli są końcówki, równoczesne otwieranie końcówek, duże spektrum przetwórstwa, minimalne ciśnienie przy wtrysku oraz niewielkie ryzyko przesunięcia rdzenia. Wszędzie tam Melt-Disk sprawdza się dzięki swojej specyfice. Oto bowiem geometra produktu przynosi jednolite, mechaniczne zbalansowanie, występuje też optymalna regulacja temperatury w obrębie punktu wtrysku i to niezależne od rodzaju systemu gorąckanałowego, a dobrze przewodzące i precyzyjnie wykonane końcówki oraz idealne uszczelnienia końcówek zapewniają pozytywne warunki cieplne na wszystkich gniazdach.

Ważną zmienną przy omawianym produkcie jest kwestia budowy końcówek. Dzieje się tak, gdyż w fazie projektowania wypraski należy zawsze wziąć pod uwagę zamierzoną końcówkę. Dobór tej końcówki powinien być zależny od wtryskiwanego tworzywa. Końcówka zwykle umiejscowiona jest w najgrubszym obszarze wypraski. Jej prawidłowy dobór gwarantuje idealny efekt końcowy.

Melt-Disk odpowiada także za sprawne przekazywanie tworzywa, czyli jego rozpływ. Przekazywanie płynnego tworzywa ma miejsce, gdy rozszerzalność cieplna Melt-Disk oraz dyszy wypełnia całkowicie przestrzeń dla niego przeznaczoną. Po zainstalowaniu płyty gniazdowej na gorącej połówce dyszy wraz z Melt-Disk, rozszerzalność produktu w temperaturze pracy oraz uszczelnienie z tworzywa tworzy idealne warunki bez wycieków. Jednocześnie rozszerzalność cieplna skierowana jest osiowo, co jeszcze dodatkowo uszczelnia przednią część. Taki rodzaj uszczelnienia umożliwia przetwórcom łatwy montaż i eliminuje przestój podczas normalnych cyklów pracy lub też podczas prac konserwacyjnych.

Wyróżnikiem Melt Disk jest też wspominany już prosty rozruch produktu. Ma to decydujące znaczenie dla szczelności pomiędzy dyszą przekazującą a Melt-Disk i jego końcówkami. Tym samym, ryzyko wycieku jest wykluczone, a elementy nie ulegają uszkodzeniu. Proces ten wymaga jednak czystego oddzielenia dyszy przekazującej od Melt-Disk, co zapewnia niewidoczny ślad po wtrysku.

Czytaj więcej: Narzędzia 98Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15