Bio-Forum w Łodzi

Bio-Forum w Łodzi
Bioregiony wkraczają na scenę polskiej biogospodarki. Rozpoczynające się w najbliższy czwartek w Łodzi Bio-Forum, to największa impreza biznesowa dla biosektora środkowoeuropejskiego. Podczas Targów w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele świata nauki oraz biobiznesu.

W trakcie Bio-Forum zostaną zaprezentowane takie bioregiony jak: łódzki, dolnośląski oraz małopolski. Patronat honorowy nad spotkaniem objął były premier, a obecnie eurodeputowany Jerzy Buzek.

- Podczas Bio-Forum planujemy liczne szkolenia, seminaria branżowe oraz panele dyskusyjne. Dotyczyć one będą komercjalizacji oraz finansowania projektów badawczych, partnerstwa biznesowego, ekonomicznych uwarunkowań produkcji biopaliw, suplementów diety, biotechnologii w produkcji żywności, innowacji w kosmetologii oraz farmacji - tłumaczy Monika Sowińska, z biura organizatora imprezy.

Jedną z najważniejszych imprez towarzyszących międzynarodowych Targów Biotechnologii i Biobiznesu Bio-Forum VII jest panel dyskusyjny "Bioregiony wkraczają na scenę polskiej biogospodarki". Celem imprezy jest wypromowanie na skale Krajów Europy Środkowej bioregionów jako nowej jakości polskiej innowacyjnej biogospodarki. W spotkaniu planowany jest udział polityków, przedstawicieli władz samorządowych oraz przedstawicieli wiodących firm biotechnologicznych. Panel odbędzie się 16 maja w Hali EXPO, Międzynarodowych Targów Łódzkich, przy ul. Wólczańskiej 199 w godz. 10:00 - 11:45.

Bio-Forum w 2007 r.

Duże zapotrzebowanie na innowacje biotechnologiczne w biosektorze skłania do poszukiwania nowych źródeł produktów biotechnologicznych. W tym kontekście region Europy Środkowej wydaje się niezwykle atrakcyjnym celem - a Targi Bio-Forum są główną imprezą międzynarodową, która ukazuje potencjał tego Regionu.

Do udziału w Targach Bio-Forum zgłosiło się ponad 110 firm z ośmiu krajów, przewiduje się ponad 3 tysiące osób zwiedzających z kraju i zagranicy, co pozwala na pozycjonowanie imprezy jako największej branżowej imprezy dla Krajów Europy Środkowej. Bio-Forum skierowane jest głównie do sektora farmacji, kosmetologii, biotechnologii żywności, otoczenia biznesu oraz naukowców. W ramach Targów odbędzie się również prezentacja nowości oraz szerokiej oferty dla laboratoriów naukowych i laboratoriów biosektora.

Unikalnym elementem Środkowoeuropejskich Targów Bio-Forum jest prezentacja projektów badawczo-wdrożeniowych o potencjale aplikacyjnym m.in. dla ochrony zdrowia, farmacji, kosmetologii, produkcji żywności czy sektora biopaliw. Wdrożenie tych projektów to szansa na innowacyjne leki, metody terapii, substancje aktywne oraz technologie przyszłości, których wytwarzanie jest ważnym czynnikiem ekonomicznym rozwoju kraju.

Czytaj więcej: Targi 791 Ekologia 243