Bioerg poprawił się o cztery razy

Bioerg poprawił się o cztery razy
W 2011 r. firma Bioerg osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 1,08 mln zł, co stanowi blisko czterokrotny wzrost w stosunku do przychodów osiągniętych w 2010 r.

O rozwoju notowanego na NewConnect Bioergu świadczą choćby wyniki za czwarty kwartał. Wtedy to firma zrealizowała sprzedaż w wysokości 202 tys. zł, podczas gdy w okresie październik - grudzień 2010 r. było to ledwie 67 tys. zł. Spółka wypracowała też wynik netto w wysokości 196 tys. zł., gdzie w roku poprzednim wyniósł on zaledwie 9 tys. zł. Ponadto odnotowała znaczący zysk z działalności operacyjnej na poziomie 164 tys. zł. Wynik ten jest sukcesem w porównaniu do sytuacji z roku wcześniejszego, gdzie odnotowano stratę z działalności operacyjnej na poziomie 33 tys. zł.

Tak wysoki wzrost przychodów spółka zawdzięcza głównie znacznemu rozwojowi sprzedaży opakowań biodegradowalnych. Chodzi tu głównie o torby oraz worki na odpady. Bioerg prowadzi w tym zakresie stałą działalność handlową na obszarze całego kraju. W minionym roku współpracował w zakresie produkcji i dostaw toreb biodegradowalnych do 53 sklepów sieci Castorama. Co więcej, spółka utrzymała też współpracę z odbiorcami z grona jednostek administracyjnych.

W drugiej połowie roku Bioerg przeprowadził rozbudowę swojego zaplecza produkcyjnego. Nowa linia wytwórcza umożliwia firmie swobodne zwiększenie skali działalności, optymalizację procesów i kosztów produkcyjno - logistycznych oraz poprawę i lepszą kontrolę jakości wytwarzanych produktów.


brak
 

Producent opakowań biodegradowalnych, torby reklamowe, worki na odpady

Polska