Bioerg wyróżniony

Bioerg wyróżniony
W 2010 roku przeprowadzona została III edycja konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Tytuł „Regionalnego Lidera” w edycji śląskiej konkursu otrzymała spółka BIOERG. Ideą konkursu jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym.

- BIOERG ma przyszłość – podkreśla Maciej Błasiak, prezes Grupy Kapitałowej ERG. – Spółka, pracuje dziś nad rozwiązaniami i technologiami, które za kilka lat przestana być tylko rynkowymi nowościami, a staną się produktami powszechnego użytku – zapewnia prezes.

W grę wchodzą między innymi nowoczesne opakowania i tworzywa dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Bioerg był pierwsza polska firmą, która zdobyła prestiżowy certyfikat spełnienia normy DIN EN 13432:2000 i stała się prekursorem produkcji opakowań z tworzyw kompostowanych w Polsce. Bioerg wytwarza m.in. reklamówki i worki na odpady z folii, która ulega biodegradacji. Poprzez swoje działania doskonale łączy prowadzenie biznesu ze światowymi trendami proekologicznymi.

- Jesteśmy zdeterminowani, aby rozwijać i rozszerzać produkcję o nowe wyroby spełniające surowe normy i wymagania. Torby foliowe, worki na liście, czy biodegradowalne opakowania na kosmetyki, nad którymi pracujemy to na pewno nie jest nasze ostatnie słowo – podkreśla Błasiak. – W obszarze tworzyw kompostowalnych będziemy się rozwijali wraz z rynkiem i potrzebami naszych klientów. Jestem przekonany, że bycie pionierem, chociaż trudne, bo przekonanie rynku do nowych rozwiązań najczęściej jest trudne i mozolne, jednak w perspektywie rozwoju segmentu produktów biodegradowalnych przyniesie spółce oczekiwane efekty – wyjaśnia prezes Błasiak.

Konkurs „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” jest przedsięwzięciem o zasięgu ogólnokrajowym i ma charakter otwarty. Uczestnikami konkursu mogą być: przedsiębiorcy, gminy i organizacje oraz fundacje czy stowarzyszenia.

To nie pierwsze wyróżnienie dla spółki Bioerg. Wiosną ub.r. roku Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw uhonorowała BIOERG S.A. nagrodą INNOWATOR Śląska 2009. To wyróżnienie przyznawane jest za najbardziej innowacyjne rozwiązania produkcyjne i technologiczne.

Czytaj więcej: Folia 292 Nagrody 210

brak
 

Producent opakowań biodegradowalnych, torby reklamowe, worki na odpady

Polska