Bogata ekspozycja koncernu Arburg na targach K2007


Co przesądza o jakości maszyn z tych serii?

Przede wszystkim każdy typ maszyny może być połączony z całkowicie różnymi jednostkami wtryskowymi, a tym samym wyposażenie maszyny może być indywidualnie przystosowywane do różnych aplikacji. Kolejną innowacja dotyczy systemu kontroli serii Allrounder S. Oprócz dotychczasowego, przyjaznego systemu Selogica, powstał też system Selogica „direct” z dotykowym ekranem oraz bezpośrednim i łatwym dostępem do wszelkich kluczowych parametrów maszyny.

Na tym jednak nie koniec atrakcji ze strony Arburga, z którymi można było zapoznać się przy okazji targów w Düsseldorfie.

Duże wrażenie na zwiedzających robiła także gigantyczna wtryskarka Allrounder 920S Golden Edition. Z okazji targów K Arburg rozszerzył bowiem serię Golden Edition poprzez dodanie do niej trzech nowych urządzeń.

Były to wtryskarki Allrounder 1200 T 800, Allrounder 1200 T 1000 i najważniejsza w tym gronie wspomniana Allrounder 920 S z siłą zamknięcia 4600 kN z nową jednostką wtryskową, o masie wtrysku do 2,58 gramów dla PS.

Allrounder 920 S jest uzupełnieniem oferty dużych maszyn firmy Arburg. Gwarantuje m.in. możliwość ustawiania odległości płyt narzędziowych dla dostosowania do wysokości form wtryskowych oraz wiele wariantów napędów hydraulicznych, łącznie z napędem akumulatorowym wszystkich osi. Odległość kolumn prowadzących wynosi w tego rodzaju maszynie 920 x 920 mm.

Wprowadzone nowości oznaczają, że od teraz seria pionowych wtryskarek z serii Golden Edition jest również dostępna z obrotowym stołem. W Düsseldorfie wtryskarka Allrounder 920 S była odpowiedzialna za wytwarzanie czerwonych składanych skrzyń o wadze 900 gramów. Długość całego cyklu wynosiła pół minuty.

To jednak nie koniec ekspozycji, którą przygotował Arburg. Koncern zademonstrował także rozszerzony zakres elektrycznych maszyn Allrounder A.

Największe zalety maszyn z tej serii, to przede wszystkim ich wydajność. Główne osie z serwoelektrycznym napędem umożliwiają jednoczesne poruszanie i w ten sposób osiągnięty zostaje krótszy czas cyklu. Z kolei pomocnicze osie mogą być napędzane zarówno elektrycznie jak i hydraulicznie - jest to zależne od wymagań użytkowników. Kolejną zaletą urządzeń z serii Allrounder A jest mniejszy pobór energii, nawet o 40 proc. w porównaniu z podobnymi urządzeniami hydraulicznymi.

Na targach K wtryskarka z tej serii, o sile zamknięcia 1500 kN pracowała na potrzeby aplikacji medycznych. Wytwarzała jednomilimetrowe polipropylenowe strzykawki w 48 - gniazdowej formie. Inną pokazywaną maszyną z serii Allrounder A była dwukomponentowa wtryskarka z siłą zamknięcia 1000 kN i odległością kolumn prowadzących 470 x 470 mm.


Oprócz prezentacji maszyn, na stoisku Arburga odbywał się też pokaz etykietowania w formie (IML). Polega ono na łączeniu etykiety wykonanej z tego samego materiału co opakowanie w trakcie procesu produkcyjnego samego opakowania. Demonstracja dotyczyła etykietowania pojemników do jogurtów, które były wykonywane w sześciogniazdowej formie. Operacja była wykonywana na maszynie Allrounder 570 A o sile zamknięcia 2000 kN.

Ekspozycję Arburga wyczerpywały wtryskarki elektryczne serii Alldrive, m.in. w wersji dwukomponentowej, do wtrysku tworzywa termoplastycznego i ciekłego silikonu (LSR). Przykładem aktualnych trendów rozwoju był też pokaz innowacyjnego systemu produkcji elementów trzykomponentowych na wtryskarce, z manipulatorem Multilift.

Niemiecki Arburg, to światowy potentat jeśli chodzi o produkcję wtryskarek. Swoją działalność prowadzi w 22 krajach. Zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. W ubiegłym roku obchodził 50 rocznicę istnienia.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233