Bydgoski TMR Plastics odebrał nagrodę

Przedstawiciele bydgoskiej spółki TMR Plastics, działającej na rynku tworzyw sztucznych, odebrali wczoraj w Toruniu nagrodę w konkursie „Gazele Biznesu”. Spółka okazałą się trzecią najlepszą firmą w całym województwie kujawsko - pomorskim. Jednocześnie w zestawieniu ogólnopolskim uplasowała się na 32 miejscu.

Osiągnięcie TMR Plastics to doskonały rezultat, bo w rankingu "Gazele Biznesu" sklasyfikowano 3,4 tys. przedsiębiorstw. Jednocześnie TMR Plastics zajęła jedną z najwyższych lokat jeśli chodzi o firmy zajmujące się tworzywami sztucznymi.

TMR pracuje głównie na potrzeby dużych firm m.in. z sektora: motoryzacyjnego, elektronicznego, telekomunikacyjnego i oświetleniowego. Do jej klientów należą międzynarodowe koncerny, m.in. Tyco, Philips, Diehl Controls, Paulstra, Hutchinson, Joop.

Produkcja części odbywa się w oparciu o wtryskiwanie tworzyw termoplastycznych: wtrysk silikonowy, wtrysk dwu komponentowy i tzw. technikę cienkiej ścianki. Oprócz produkcji wyrobów technicznych TMR zajmuje się też montażem i obróbką powierzchniową detali z tworzyw sztucznych. W ub. roku wdrożyła nowe technologie w zakresie obróbki powierzchniowej: lakierowanie, tamponowanie i znakowanie laserowe. Przystąpiła też do rozbudowy bazy logistycznej i hali produkcyjnej. W tym roku planuje rozwój kolejnego działu szybkiego prototypowanie rapid-prototyping.

Jeśli chodzi o dynamikę swoichobrótów, to TMR Plastics może się pochwalić rezultatem 470 proc.

Oprócz tej firmy, w branży tworzyw sztucznych, w rankingu "Gazele Biznesu" nagrodzono m.in. Boryszew, Chem-Line, Alchemik, Bilplast, Terplast Zakłady Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, Dospel Częstochowa, Wiplast, Interplast. Konkurs organizuje Puls Biznesu.