Centralne systemy podawania Piovan


Optymalne automatyczne zarządzanie silosami odbywa się za pomocą czujników poziomu i mikrokomórek ważących, które umożliwiają zintegrowaną kontrolę zużycia i zarządzanie materiałem. Całość uzupełniają urządzenia wyładowcze do oktabinów i stacje przeładowcze big-bag, które mogą być wyposażone w stacje dozujące, szczególnie przydatne w przypadku materiałów krytycznych.

Jeśli chodzi o najważniejszą część procesu, czyli dystrybucję tworzyw, to za rozprowadzanie granulatu w zakładzie produkcyjnym począwszy od silosów zewnętrznych poprzez zbiorniki wewnętrzne i stacje przeładowcze big-bag, w największej mierze odpowiadają skrzynki odsysające. Ich specjalna konstrukcja zapewnia stały i płynny przepływ tworzywa. Pobór materiału z odpowiedniego zbiornika może być przeprowadzany automatycznie poprzez pneumatyczne zawory uchylne, które działają naprzemiennie, sekwencyjnie lub w trybie mieszanym.

Centralne systemy podawania Piovan

Zawory te zapewniają optymalizację zużycia zapasów magazynowych w zależności od wykorzystywanego materiału i rodzaju procesu. Dystrybucja materiału do docelowego miejsca przeznaczenia odbywa się za pomocą ręcznych stacji przełączeń, które mogą być wyposażone w systemy identyfikacji rodzaju granulatu zapobiegające pomyłkom w doborze transportowanego materiału. Z kolei automatyczne stacje przełączeń zapewniają połączenie materiału z odbiornikiem docelowym, a co za tym idzie czystość materiału dzięki cyklom czyszczenia rur.

Za podawanie podciśnieniowe odpowiadają pompy próżniowe wyposażone w sprężarki bocznokanałowe lub kłowe. Pompy te współpracują z podajnikami granulatu, filtrami oraz cyklonami, oczyszczając granulat z kurzu i zapobiegając jego zabrudzeniom. Specyficzna grupa urządzeń to scentralizowane zespoły pomp stosowane w projektach obejmujących systemy podawania na całym wydziale produkcyjnym. Rozwiązania te stwarzają możliwość włączenia w system również pomp stand-by, które załączane są automatycznie lub ręcznie w przypadku zakłóceń w pracy jednej z pomp systemowych. Rozwiązanie takie zabezpiecza przed przestojami produkcyjnymi i zapewnia ciągłość produkcji.

Piovan, to lider na światowym rynku urządzeń peryferyjnych. W swojej ofercie posiada m.in. suszarki, podajniki, dozowniki, termoregulatory, chłodnice, systemy sterujące. Prowadzi oddziały na czterech kontynentach. Ma też trzy zakłady produkcyjne. Są one zlokalizowane we Włoszech, Brazylii i Chinach. Od kilku lat z powodzeniem działa również na rynku polskim.