Centrum Innowacji ELPLAST już działa

Centrum Innowacji ELPLAST już działa
W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku, ELPLAST postanowił stworzyć Centrum Innowacji, gdzie klienci i partnerzy firmy będą mogli poznawać przewagi opakowania elastycznego z funkcją ponownego zamknięcia. Centrum Innowacji daje możliwość wyprodukowania prototypowych torebek z każdym rodzajem zamknięć strunowych EL-ZIP, również z użyciem folii klienta.

- Zgodnie z tym, co wcześniej zapowiadaliśmy, ELPLAST zainstalował obecnie maszynę do produkcji torebek jako najnowsze wyposażenie naszego Centrum Innowacji - mówi Marcin Pawelak, Prezes ELPLAST Europe. - Jesteśmy niezwykle dumni, że oferujemy klientom zupełnie nową jakość współpracy. Zamiast opowiadać o nowych opakowaniach, teraz możemy je pokazać. Doskonale rozumiemy, że nowe opakowanie musi być przetestowane, zanim trafi na półkę sklepową i właśnie dlatego tworzymy taką szansę dla naszych klientów.

Testy opakowań nowych produktów są standardową praktyką w obecnym procesie marketingu; dlatego jako wartość dodaną ELPLAST przygotował przestrzeń dedykowaną testom konsumenckim I rozwojowi produktu. ELPLAST dostarcza obecnie ponad 600 tys. kilometrów zamknięć strunowych rocznie, do klientów w ponad 60 krajach, na 6 kontynentach, dlatego doskonale wie, jak działać I pozostawać innowacyjnym na niezwykle konkurencyjnym rynku, jakim jest rynek opakowaniowy. - Nasi klienci muszą być pewni, że otrzymują zamknięcia strunowe najwyższej jakości na rynku - dodaje Marcin Pawelak - Ale my chcemy iść dalej: nasze Centrum Innowacji jest miejscem, gdzie możemy tworzyć opakowania i je testować. To miejsce, gdzie design spotyka się z technologią i oczekiwaniami konsumenta.

Obecnie Centrum Innowacji znajduje się w pierwszej fazie rozwoju. Rok 2018 przyniesie nowe możliwości sprzętowe wraz z aplikatorem ELPLAST Slider. Osiągając kolejny poziom rozwoju, ELPLAST kontynuuje przyjętą politykę innowacyjności w dostarczaniu jak najlepszych rozwiązań klientom.

Zamknięcia strunowe EL-ZIP są dostępne w ponad 250 różnych rodzajach, szerokościach od 3 do 50 mm, zgrzewalne do wielu rodzajów materiałów w tym PE i PP. Produkty ELPLAST są kompatybilne z wszystkimi maszynami pakującymi i produkującymi torebki. ELPLAST może się pochwalić najlepszymi w swojej klasie procesami jakościowymi oraz standardami higieny. Zakłady ELPLAST wyposażone są w śluzy powietrzne; posadzki o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, posiadają system przenośnikowy ograniczający do minimum bezpośredni kontakt pracowników z produktem, a sami pracownicy poddawani są regularnym badaniom stanu zdrowia. Procesy produkcyjne spełniają wymagania międzynarodowych norm ISO 22000:2005, ISO 14001:2004 oraz BRC/IoP.

ELPLAST dostarcza obecnie ponad 600 milionów metrów zamknięć strunowych rocznie do klientów w ponad 60 krajach na 6 kontynentach.

Źródło: Elplast


brak
 

Elplast Europe jest wiodącym producentem zamknięć strunowych EL-ZIP® Press-to-Close Zippers z roczną produkcją sięgającą 750 000 km zamknięć.

Polska