Cezex oferuje folie i płyty z polistyrenu

Cezex oferuje folie i płyty z polistyrenu
Firma CEZEX poszerzyła swoją ofertę tworzyw sztucznych o folie i płyty z polistyrenu dużej udarności modyfikowanego polibutadienem PS-HI.

Płyty PS-HI wytwarzane są przez wpółwytłaczanie (koekstruzję) z polistyrenu dużej udarności PS-HI modyfikowanego polibutadienem, odpornego na uderzenia, niepękającego.

- Doskonała przezroczystość zastosowanego polistyrenu umożliwia uzyskanie płyt zarówno przezroczystych bezbarwnych, przezroczystych barwnych, półprzezroczystych (mlecznych), jak również nieprzezroczystych barwionych z pięknymi „żywymi” barwami - tłumaczy Sylwia Deja-Drogomirecka, z firmy Cezex. - Duża podatność na formowanie umożliwia natomiast uzyskanie zarówno powierzchni błyszczących o bardzo dużym połysku, matowych oraz z jednostronnymi lub dwustronnymi tłoczeniami różnych wzorów. Współwytłaczanie umożliwia ponadto uzyskanie płyt o różnych barwach i połysku po obu stronach.

Jeśli chodzi o zastosowanie produktów, to mogą być one wykorzystane do dekoracji, ale też jako podłoże do napisów, rysunków reklamowych, informacyjnych, ostrzegawczych i innych, jako tworzywo konstrukcyjne przy produkcji maszyn i urządzeń oraz jako tworzywo konstrukcyjne i dekoracyjne w budownictwie.


Inne zastosowania to: wytwarzanie kształtek opakowaniowych, zabawek lub ich części, przedmiotów gospodarstwa domowego w tym wyposażenia lodówek i zamrażarek, również bezpośrednio stykających się z żywnością, elementów meblowych itp.

W stałej ofercie Cezexu są płyty koloru białego, żółtego, czerwonego, niebieskiego, zielonego oraz czarnego o powierzchni błyszczącej i matowej w formacie 1000x2000 mm.

Cezex Sp. z o. o. jest największą w Polsce firmą działającą na rynku dystrybucji papieru i tworzyw sztucznych. Oferuje szeroką gamę najwyższej jakości papierów ozdobnych oraz innych materiałów dla biur i poligrafii, w tym tworzywa sztuczne.

Firma posiada rozbudowaną sieć dystrybucji w Polsce – dwa magazyny centralne w Piotrkowie Trybunalskim i Warszawie, a także 13 biur handlowych z magazynami lokalnymi oraz Salon Papierniczy w Warszawie, w którym odbywa się sprzedaż detaliczna. Swoją działalność Cezex prowadzi od 18 lat. Rozwinął się wyłącznie w oparciu o polski kapitał.