Cezex uznany za najlepszego dostawcę papierów powlekanych w Polsce

Cezex uznany za najlepszego dostawcę papierów powlekanych w Polsce
Firma Cezex została uznana najlepszym dostawcą papierów powlekanych w Polsce. Badanie rynku dostawców bezdrzewnego papieru powlekanego w Europie Środkowo-Wschodniej przeprowadziła szwedzka firma konsultingowa Opticom International Research.

Ranking przedstawia oraz pozycjonuje dostawców bezdrzewnego papieru powlekanego. Bazuje na 460 ankietach przeprowadzonych w arkuszowych drukarniach offsetowych w Austrii, Czechach, na Węgrzech i w Polsce. Ocena działania ankietowanych powstawała w oparciu o najważniejsze kryteria związane z obsługą klienta i osiągnięciami uzyskanymi w zakresie logistyki i dostawy, wsparcia technicznego, szerokiej oferty gatunków papieru, produktów i marek, a także innowacyjności i zdolności rozwojowych firmy oraz stosunku ceny do jakości.

Badanie pokazało również, że tzw. współczynnik lojalności do tego samego dostawcy jest najwyższy w Europie Zachodniej. Natomiast hurtownie w Europie Środkowo-Wschodniej mogą się pochwalić lepszymi notowaniami jeśli chodzi o spełnianie oczekiwań klientów.

Cezex, jak na branżowego lidera przystało, nie rezygnuje z ciągłego poszerzania swojego portfolio o kolejne rynkowe nowości. Niedawno wprowadził właśnie do swojej oferty nowe folie do drukowania: PVC-Print i PP-Print.

folia firmy Cezex


Występują one w postaci arkuszowej z twardego PVC (PVC-PRINT) i z polipropylenu ( PP-PRINT). Nadają się zarówno do drukowania sitowego, fleksograficznego, wklęsłego, tłoczenia folią jak też do drukowania offsetowego. Można je łączyć z innymi materiałami, np. z papierem.

Podstawowym obszarem ich zastosowania są różnego rodzaju nadruki reklamowe i informacyjne, nadruki artystyczne, obwoluty książkowe, okładki, plakietki identyfikacyjne oraz karty z paskiem magnetycznym. Obydwa typy folii z łatwością poddają się obróbce mechanicznej. Można wykrawać z nich oryginalne kształty, które następnie urozmaicą wystawy sklepowe i stoiska targowe.

Cezex jest liderem na krajowym rynku dystrybucji papieru. Funkcjonuje na nim od 1989 r. Posiada ok. 20 proc. udziału w rynku hurtowników papieru i obsługuje ponad 30 proc. wszystkich zamówień. Współpracuje z największymi europejskimi papierniami.