Cezex wprowadza nowości i organizuje wernisaże

Cezex wprowadza nowości i organizuje wernisaże
Firma Cezex rozszerza swoje portfolio produktowe oraz organizuje kolejne pokonkursowe wystawy z cyklu Obsesja Papieru, Tworzyw.

Nowością w ofercie Cezexu jest folia Folajet. Jest to materiał nadający się do drukowania w ploterach atramentowych. Produkty z tej rodziny można stosować do reklam podświetlanych, jako szyldy i plakaty oraz do różnych zastosowań zewnętrznych bez konieczności laminowania, a nawet używać ich w produkcji tekstyliów.

Folajet to matowa folia typu ink-jet do druku wodnymi atramentami barwnikowymi, pozbawiona refleksów świetlnych. Charakteryzuje się wysoką stabilnością wymiarową, płaskością, wiernością odwzorowania kolorów, także przy dużej ilości nadrukowanego atramentu. Szybko wysycha, jest odporna na zarysowania, łatwa w obróbce i laminowaniu. Jej górna powierzchnia jest odporna na działanie czynników chemicznych i mechanicznych, a strona przeciwna przygotowana jest do nadruku ink-jet.

Pokonkursowa wystawa firmy Cezex w Poznaniu

Jeśli chodzi natomiast o kolejny pokonkursowy wernisaż Obsesji Papieru, Tworzyw - sztandarowego wydarzenia organizowanego od kilku lat przez Cezex - to tym razem odbył się on w Poznaniu.

Obsesja, to konkurs adresowany do agencji reklamowych, niezależnych twórców i drukarni, dla których papier i tworzywa są źródłem twórczej inspiracji. W tym roku ocenie poddano ponad pół tysiąca prac. Wszystkie musiały być wykonane właśnie z papieru lub tworzywa sztucznego. Ogłoszenie wyników nastąpiło w czerwcu. Serwis Plastech.pl jest patronem medialnym konkursu. Teraz w wielu miastach Cezex organizuje pokonkursowe wystawy.

- Zwiedzając wystawę goście mogli podziwiać zwycięskie projekty, a także najciekawsze prace zrealizowane na papierach i tworzywach, które znajdują się w ofercie Cezexu - mówi Marzena Kwaczeniuk-Gerke. - Wystawę odwiedziła rekordowa ilość zwiedzających. Jest to, bowiem doskonała okazja do poznania najnowszych trendów we wzornictwie, obróbce, uszlachetnieniach wyrobów z papieru i tworzyw sztucznych. Wystawa pokazuje jak nieograniczone są możliwości twórców, projektantów i drukarzy. Nasz wernisaż połączony był z premierą kalendarza Kolory Marzeń 2009, który Cezex od lat dedykuje swoim partnerom biznesowym.

Cezex jest największą w Polsce firmą działającą na rynku dystrybucji papieru i tworzyw sztucznych. Na jej portfolio składają się m.in. papiery ozdobne i materiały dla biur i poligrafii, w tym tworzywa sztuczne. Spółka posiada rozbudowaną sieć dystrybucji, a także 13 biur handlowych z magazynami lokalnymi oraz Salon Papierniczy w Warszawie. Swoją działalność Cezex prowadzi od blisko 20 lat. Rozwinął ją wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Roczna sprzedaż firmy stale wzrasta i sięga blisko 300 mln zł rocznie.

Wszystkie nagrodzone prace w konkursie Cezexu można zobaczyć tutaj:
Obsesja Papieru, Tworzyw

Pokonkursowa wystawa firmy Cezex w Poznaniu


Czytaj więcej: Folia 293 Nagrody 210