Chep wchodzi ze swymi paletami na kolejne rynki

Chep wchodzi ze swymi paletami na kolejne rynki
Firma CHEP rozszerza swoją działalność na siedem kolejnych krajów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Chep specjalizuje się w dystrybucji palet i pojemników. Oferuje palety z powodzeniem wykorzystywane w automatycznych systemach pakowania i magazynowania. Ich użytkownikami są wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw: producenci, operatorzy logistyczni i dystrybutorzy prowadzący działalność na rynku krajowym, jak i firmy funkcjonujące w oparciu o złożone, międzynarodowe sieci dystrybucyjne.

Spółka ogłosiła właśnie plany rozszerzenia swojej działalności w zakresie obsługi palet. Obecnie prowadzi ją w 23 krajach europejskich, w tym w Polsce. Niebawem pojawi się w siedmiu kolejnych: Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Estonii oraz na Litwie i Łotwie.

- Jest to strategiczny ruch w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów. Środowisko łańcucha dostaw w Europie Środkowo-Wschodniej dynamicznie modernizuje się i większość firm dostarczających szybkozbywalne produkty konsumenckie korzysta w swoich dostawach z palet. Dlatego też nasi odbiorcy pytają o ofertę na usługi i wysokiej jakości sprzęt, z którego korzystają już w Europie Zachodniej - mówi Rodney Francis, prezes Chep na region Europy Środkowo-Wschodniej. - Wiele międzynarodowych firm podjęło decyzję przeniesienia swojej działalności do Europy Środkowo - Wschodniej, wykorzystując system dystrybucji palet Chep i rezygnując z nieefektywnego i kosztownego systemu wymiany drewnianych palet. Rozpoczęcie działalności w tych siedmiu krajach pozwoli nam wzmocnić strategiczną współpracę z największymi globalnymi klientami w sektorze szybkozbywalnych produktów konsumenckich, produkcji i handlu detalicznego. Dzięki temu rozszerzeniu wychodzimy naprzeciw potrzebom odbiorców z rozbudowanymi usługami pozwalającymi zwiększyć ich efektywność operacyjną oraz ograniczyć koszty związane z łańcuchem dostaw, a jednocześnie zapewnić dodatkowe korzyści dla środowiska wynikające z systemu wynajmu nośników Chep – kończy Francis.

Chep zapewnia także, iż rozwinie w każdym nowym kraju swojej działalności zasoby lokalne w celu wdrożenia najlepszych praktyk i zarządzania wykorzystaniem palet przez lokalnych klientów, detalistów i dostawców usług.

Czytaj więcej: Rynek 831

brak
 

Firma specjalizuje się w usługach wynajmu palet i kontenerów

Polska