Chiny: Kolejna inwestycja koncernu Lanxess

Chiny: Kolejna inwestycja koncernu Lanxess
Zakład będzie produkował czerwone pigmenty z tlenku żelaza przy wykorzystaniu ulepszonej metody Pennimana. Początkowa zdolność produkcyjna będzie wynosić 25 tys. ton. Inwestycja o wartości ok. 55 mln euro stworzy 150 nowych miejsc pracy. Budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2013 r., a uruchomienie fabryki planowane jest na pierwszy kwartał 2015 r.

Ningbo, położone w nadbrzeżnej prowincji Zhejiang, jest drugim co do wielkości największym portem towarowym Chin. Nowy zakład spółki Lanxess będzie zlokalizowany w strefie gospodarczo-technologicznego rozwoju przemysłu petrochemicznego. Początkowo będzie zajmował powierzchnię około 7 hektarów. Obszar o podobnej powierzchni został zarezerwowany na potrzeby ewentualnej rozbudowy. Zaletami strefy przemysłowej jest znakomita infrastruktura i połączenia logistyczne. Znajduje się tu także największy terminal dla płynnych środków chemicznych w Chinach.

Produkowane czerwone pigmenty o żółtym odcieniu będą sprzedawane pod marką Bayferrox. Ich głównymi odbiorcami są producenci farb i lakierów. Ponadto spółka będzie zaopatrywać przemysł budowlany i tworzyw sztucznych.

Będzie to kolejna fabryka pigmentów z tlenku żelaza spółki Lanxess w tym kraju. Największy zakład zlokalizowany jest w Jinshan w Szanghaju, a jego roczne zdolności produkcyjne wynoszą 38 tys. ton pigmentu.

Przy rocznych zdolnościach produkcyjnych wynoszących ponad 350 tys. ton jednostka biznesowa Inorganic Pigments (IPG) spółki Lanxess jest jednym z największych na świecie producentów nieorganicznych pigmentów z tlenku żelaza i tlenku chromu. Centrum globalnej produkcji znajduje się w Krefeld-Uerdingen w Niemczech.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A