Coboty Universal Robots na targach Automaticon

Coboty Universal Robots na…

Firma Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących (cobotów) - zaprasza na stoiska swoich polskich partnerów podczas warszawskich targów Automaticon w dniach 26 - 29 marca br.

Elmark Automatyka podczas targów zaprezentuje możliwości cobotów UR3e i UR10e. Zamontowany na ścianie UR3e będzie podawał element do większego robota UR10e, który z kolei będzie współpracował z osobami odwiedzającymi stoisko.

Z kolei firma Jorgensen EasyTech zaprezentuje coboty Universal Robots w aplikacji związanej z obsługą maszyn oraz podnoszeniem i upuszczaniem. Partner pokaże także rozwiązania dostępne na platformie UR+, przystosowane do płynnej współpracy z ramionami UR. Roboty współpracujące UR będzie można także zobaczyć na stoiskach kilku firm wykorzystujących je w codziennej pracy.

W czerwcu ubiegłego roku Universal Robots wprowadził na rynek nową linię robotów współpracujących e-Series. UR3e, UR5e oraz UR10e mają m.in. wbudowany czujnik siły i momentu, zmieniony panel uczenia z ulepszonym procesem programowania oraz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Tegoroczna edycja targów Automaticon będzie dobrą okazją do zobaczenia nowej generacji cobotów.

Targi Automaticon odbędą się w Centrum Targowym Expo XXI. Przedstawiciele Universal Robots oraz polskich partnerów będą do dyspozycji zwiedzających na stoiskach C-26 (hala 1) oraz J-22 (hala 3) przez cały czas trwania targów.

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2018 r. przychód Universal Robots wyniósł 234 mln USD.


Czytaj więcej:
Roboty 180
Targi 1178