Corona dla maszyn Grafotronic

Corona dla maszyn Grafotronic Marka Grafotronic istnieje na rynku od 12 lat i jest dobrze rozpoznawalna w europejskich drukarniach, głównie produkujących etykiety. Z kolei duński producent Vetaphone, wynalazca systemu koronowania, istnieje na rynku już 65 lat, a systemy Corona tej firmy są szczególnie mocno rozpowszechnione w obszarze druku fleksograficznego. Drogi obydwu firm spotkały się w Warszawie.

Firma Grafotronic Sp. z o.o. po uruchomieniu własnego, niezależnego zakładu produkcyjnego, szukała niezawodnego i sprawdzonego aktywatora do swoich urządzeń. Wybór padł na produkty firmy Vetaphone, w efekcie czego w maszynie drukującej i konfekcjonującej DCL2 produkowanej dla szwajcarskiego klienta wymagającego najwyższej jakości został zamontowany nowy system Corona wyposażony w 2 kW generator i 6 elektrod ceramicznych. System został w pełni zintegrowany do maszyny Grafotronic - generator i transformator zostały wmontowane w szafę elektryczną - dzięki wsparciu technika Vetaphone oraz polskiego przedstawiciela, firmy Technograph.

Jest to już druga instalacja systemu Corona na maszynie Grafotronic - pierwsza maszyna z tym systemem została sprzedana na rynku fińskim.

Przedstawiciele firmy Technograph, polskiego przedstawiciela Vetaphone, nie kryją zadowolenia z faktu, że pierwsze instalacje wiodącego systemu do aktywacji koronowej miały miejsce właśnie na maszynach wyprodukowanych w Polsce. Cieszy także sukces polskiej firmy konstrukcyjnej, której rynki zbytu nie ograniczają się jedynie do Polski. Przedstawiciele Technograph liczą, iż dzięki warunkom OEM-owym współpraca ta przerodzi się w kooperację stałą i satysfakcjonującą dla Grafotronic, Technograph i Vetaphone, a w konsekwencji - dla przyszłych użytkowników tych maszyn.

Corona

Stacja Corona VE1A-A z 6 elekotrodami ceramicznymi zamontowana na maszynie Grafotronic DCL2Corona

Corona VE1A-A(C4) 410QC z panelem sterującym TF415Corona

Transformator, generator i przewód odciągu ozonu w szafie maszyny DCL2Corona

Zintegrowany generator iPM100 o mocy 2 kWCorona

Transformator iHP100 z kablem wysokiego napięcia


Czytaj więcej:
Maszyny 574

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę
 

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61