Defalin inwestuje w produkcję siatek polipropylenowych

Firma Defalin ze Świdnicy, działająca również na rynku opakowaniowym, zainwestuje kilkadziesiąt milionów złotych w budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Defalin to jeden z europejskich liderów w produkcji polipropylenowej siatki dla rolnictwa. Firma powołała właśnie spółkę - córkę o nazwie Defalinet. Do 2014 r. zainwestuje 54 mln zł, w tym roku przeznaczy na inwestycje 10 mln zł. Cel to stworzenie najnowocześniejszej w Polsce fabryki siatek polipropylenowych o różnorodnym splocie przeznaczonych dla rolnictwa. Zakład będzie w pełni zautomatyzowany, a linia produkcyjna - podzielona na etapy - będzie prowadziła od surowca do gotowego wyrobu, który trafi do magazynu. Produkcja ma ruszyć na przełomie września i października tego roku, a jej wielkość docelowa wyniesie ok. 5 tys. ton rocznie. Zatrudnienie w Defalinet ma znaleźć początkowo 30 osób, a docelowo liczba ta wzrośnie do 50.

W tej chwili świebodzicki Defalin jest firmą znaną z produkcji sznurków i siatek rolniczych, a także taśmy opakowaniowej z polipropylenu w ilości 13 tys. ton rocznie. Wyroby sprzedawane są nie tylko w Polsce i niemal wszystkich krajach Unii Europejskiej, ale także w Europie Wschodniej oraz Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej: Inwestycje 718