Demag Plastics Group zwiększa zaangażowanie w Polsce

Demag Plastics Group zwiększa zaangażowanie w Polsce
Demag Plastics Group założy w Polsce nową spółkę. Producent wtryskarek podkreśla znaczenie polskiego rynku i chce z firmą Demag Polska Sp. z o.o. zwiększyć sprzedaż oraz polepszyć obsługę serwisową polskich klientów.

Nowa filia w Polsce uzupełnia sieć własnych placówek, które Demag Plastics Group utrzymuje, obok swoich zakładów produkcyjnych w Niemczech, USA, Indiach i Chinach oraz w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, we Włoszech, a także w Malezji (dla południowo-wschodniej Azji).

Pod względem organizacyjnym firma Demag Polska Sp. z o.o. zostanie założona jako spółka firmy Demag Hamilton, przedstawicielstwa Demag w Wielkiej Brytanii. Demag Hamilton będzie wspierać swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniem nową firmę Demag Polska Sp. z o.o. pod względem organizacyjnym i technicznym. Celem ścisłej współpracy firm brytyjskiej i polskiej jest zapewnienie takiej samej wysokiej jakości w obsłudze sprzedaży maszyn i obsługi serwisowej w Polsce, jakiej oczekują klienci Demaga w Wielkiej Brytanii. Z tego względu Demag Hamilton chce aktywnie wspierać swoich angielskich klientów przy internacjonalizacji ich przedsiębiorstw w środkowej i wschodniej Europie.

Pan Tomasz Tybura, założyciel i współwłaściciel firmy Dematech, dotychczasowego przedstawicielstwa Demag w Polsce, wniesie swoje doświadczenie i wiedzę do nowej filii, oraz pokieruje firmą Demag Polska jako jej prezes. Siedziba spółki będzie się mieścić w optymalnie położonej Częstochowie, gdzie Demag Polska znajdzie także miejsce na szkolenia, prezentacje maszyn, odbiory oraz próby i testy form.

Oprócz Tomasza Tybury firmę Demag Plastics Group będzie reprezentować dziewięciu pracowników w Polsce. Przedstawiciele handlowi oraz pracownicy serwisu zostaną rozmieszczeni przede wszystkim w trzech największych polskich regionach branży tworzyw sztucznych: na Śląsku, w regionach warszawsko-łódzkim oraz bydgosko-poznańskim.

Demag Plastics Group w przekroju

Demag Plastics Group dysponuje ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w rozwoju technologii wtrysku i produkuje wtryskarki marki "Demag" o sile zamykania pomiędzy 250 kN a 40.000 kN . Oprócz standardowych modularnych maszyn należy tu wspomnieć także o specjalnych maszynach wielokomponentowych, szybkobieżnych oraz technice automatyzacji. Posiadając gęstą sieć sprzedaży i serwisu oraz produkując maszyny w miejscowościach Schwaig i Wiehe w Niemczech, w Indiach, Chinach i Rosji, firma jest obecna na rynkach całego świata.
W roku 2003 (stan na 30. września) firma Demag Plastics Group wyprodukowała 2.300 wtryskarek i osiągnęła obrót w wysokości 316 milionów euro zatrudniając 1950 pracowników.

Zakład produkcyjny w Schwaig, Niemcy

Czytaj więcej: Wtryskarki 441

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83