Demag pokaże dwie wtryskarki na Plastpolu

Demag pokaże dwie wtryskarki na Plastpolu
Dwie, pracujące na pełnych obrotach wtryskarki, pokaże firma Demag podczas targów Plastpol w Kielcach. Wszyscy, którzy wybiorą się na jej stoisko zobaczą elektryczną maszynę z serii IntElect oraz hydrauliczną wtryskarkę z promocyjnej serii Systec PinkLine.

Demag przyjeżdża do Kielc jednocześnie ze swoją najnowszą oraz już sprawdzoną ofertą. W ciągu czterech targowych dni (27-30 maja) będzie można zaznajomić się z wieloma osiągnięciami tego jednego z największych na świecie producentów wtryskarek.

Wtryskarka Systec

Pierwsza z części targowej ekspozycji Demag, czyli wtryskarki z serii Systec PinkLine powstały specjalnie na ubiegłoroczne targi K w Düsseldorfie. Dostępne są w wielkościach sił zamykania 35-420 ton. Zastąpiły starą serię urządzeń Extra.

- PinkLine stanowią korzystną alternatywę cenową dla użytkowników, którzy wtryskują detale ogólnego przeznaczenia. Oferta tych wtryskarek bazuje technicznie na typoszeregu maszyn hydraulicznych Systec, a ich standardowe wyposażenie obejmuje m.in. nowe sterowanie NC5, nowoczesny układ filtracji oleju zwiększający pięciokrotnie jego żywotność, cylinder bimetalowy, niezależny ruch wyrzutnika do otwarcia formy oraz aktywny układ zabezpieczenia formy activeQ - tłumaczy Tomasz Tybura, dyrektor firmy Demag.

Wtryskarka PinkLine firmy Demag

Na stoisku Demaga będzie można zobaczyć maszynę z serii Systec PinkLine 100/420-310 z siłą zwarcia 1000 kN, prześwitem między kolumnami 420x420 mm oraz jednostką wtryskową wielkości 310. Wtryskarka będzie produkować pojemniki biurowe. Jednogniazdowa forma będzie pracować w czasie cyklu ok. 16 s.

Wtryskarka IntElect


Drugą z maszyn demonstrowanych przez firmę na targach Plastpol będzie elektryczna wtryskarka IntElect. - Już od czterech lat ta właśnie wtryskarka o bezpośrednich napędach chłodzonych wodą we wszystkich najważniejszych osiach maszyny, potwierdza swoją wydajność przede wszystkim w dziedzinie techniki medycznej i mikrotechniki oraz przemyśle elektrycznym i elektronicznym. Uznanie znajduje przy tym jej precyzja i powtarzalność procesu. Dodatkowo wtryskarka może sprostać wymogom czystości klasy ISO 7 (10.000). Cechuje ją również niskie zużycie energii w porównaniu do maszyny o napędzie hydraulicznym - przekonuje Tomasz Tybura.

Jeśli chodzi zatem o serię IntElect, to Demag zaprezentuje wtryskarkę o sile zwarcia 1000 kN. Posiada ona prześwit między kolumnami 470x420 mm oraz jednostkę wtryskową wielkości 340 z najnowszej serii ze sterowaniem NC5.

Na wtryskarce pracować będzie forma na tłok do strzykawki jednorazowej (24-gniazda). Maszyna jest przystosowana do pracy w warunkach czystych tzw. clean room i wyposażona m.in. w moduł laminarnego przepływu powietrza, klapę sortującą i taśmociąg do pracy dla branży medycznej.

wtryskarka IntElect firmy Demag

Demag Plastics Group to producent wtryskarek z 50-letnim doświadczeniem. Na całym świecie oferuje maszyny o sile zwarcia od 250 kN do 20000 kN.
Firma posiada swoje zakłady produkcyjne w niemieckich miastach Schwaig i Wiehe, chińskim Ningbo oraz w formie joint venture w Chennai w Indiach.

Demag obecny będzie na Plastpolu w hali B, na stoisku nr 21.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448 Targi 803

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83