Dłuższa świeżość dzięki zgrzewarkom tacowym Ishida z płukaniem gazowym

Dłuższa świeżość dzięki zgrzewarkom…

Wszechstronność zgrzewarek tacowych QX Flex Ishida zapewnia firmie popularność wśród producentów gotowych posiłków. Plaza Foods, jeden z wiodących producentów orientalnych dań gotowych w Holandii, korzysta z japońskiej technologii od samego początku swojej działalności.

Plaza Foods korzysta z rozwiązań Ishida od samego początku swojej działalności, jeszcze gdy pierwsze gotowe posiłki produkowane były w zaaranżowanej piwnicy restauracji Orient Plaza w Nijmegen - to Ishida dostarczyła pierwszą zgrzewarkę do tacek. Choć Plaza Foods cały czas kontynuuje ekspansję i obecnie działa w dwóch fabrykach, pozostała wierna rozwiązaniom japońskiego producenta. W najnowszym zakładzie zamontowała dwie najnowsze zgrzewarki Ishida, QX-775 Flex i QX-1100 Flex (model dwupasmowy), wraz z wagą kontrolną DACS-W -012. Obie zgrzewarki Ishida obsługują najpopularniejsze linie Plaza Foods, 775 Flex jest dedykowany do asortymentów „na wynos” firmy, a 1100 Flex obsługuje duże tace 800g i 1 kg. Tace są płukane gazem w ramach procesu uszczelniania, aby zapewnić dłuższy okres trwałości wszystkich produktów.

QX 1100 Flex jest częścią specjalnie zaprojektowanej i zainstalowanej przez Ishidę linii. Obejmuje ona również blokadę tac i przenośniki do przenoszenia tac do systemu napełniania, a następnie do przenoszenia ich do zgrzewarki tac i wagę kontrolną, która zapewnia ostateczną kontrolę masy. Dwa oddzielne tory QX 1100 twin umożliwiają maszynie osiągnięcie prędkości do 80 tac na minutę (na tor), chociaż przepustowość zależy od prędkości maszyny napełniającej. QX 775 działa z prędkością do 45 paczek na minutę.

Obie maszyny wyposażone są w inteligentny system sterowania z funkcją automatycznego ustawiania do zintegrowanego kodowania filmu, mieszania i analizy gazu. Ruch napędzany serwomechanizmem zapewnia dokładne i spójne przenoszenie tacki przy dużych prędkościach w celu maksymalizacji wydajności produktu. Sterowany serwomechanizm napędu zapewnia płynne obchodzenie się z filmem.

- Jesteśmy pod wrażeniem jakości i niezawodności sprzętu Ishida, ale równie ważny był wysoki poziom wsparcia, który firma nadal zapewnia - komentuje Yong Li Chang, dyrektor zarządzający Plaza Foods. - Wiemy, że jeśli kiedykolwiek wystąpi problem, Ishida natychmiast go rozwiąże, a zatem produkcja nie ucierpi. Jest to istotny czynnik dla naszej firmy, która obecnie produkuje ponad 100 000 gotowych posiłków każdego dnia.

Elastyczność zgrzewaczy do tac pod względem łatwości konfiguracji i wymiany oraz różnorodność rozmiarów i wzorów tacek, jest równie ważna dla Plaza Foods. Producent zaopatruje wielu wiodących detalistów w Europie i dlatego musi być w stanie szybko reagować na zmieniające się wymagania rynku i klientów.

- Potrzebujemy tej elastyczności, abyśmy mogli sprawnie obsługiwać naszych klientów, podkreśla Chang. Jest to szczególnie ważne w przypadku QX-775 w fabryce firmy, która obsługuje krótsze serie produkcyjne.

Waga kontrolna DACS jest wyposażona w pionierski system Ishida IDCS (Ishida Data Capture System), który zapewnia cenne informacje na temat ogólnej wydajności linii, umożliwiając wprowadzanie korekt w celu utrzymania maksymalnej wydajności.