Dow rozpocznie produkcję POE w Europie

Dow rozpocznie produkcję POE w Europie
Firma Dow Elastomers wybrała hiszpańską Tarragonę jako miejsce europejskiej produkcji poliolefinowych elastomerów (POE) Affinity GA, przeznaczonych do produkcji klejów termotopliwych. Będzie to jednocześnie debiut firmy Dow w produkcji tych materiałów na terenie Europy. Rozpoczęcie produkcji ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku, a hiszpańskie zakłady będą drugim ośrodkiem wytwarzania POE obok istniejącej już linii produkcyjnej w Freeport (Teksas, USA).

Materiał Affinity GA może być stosowany do produkcji klejów termotopliwych oraz do modyfikacji właściwości polimerów. Charakteryzuje się m.in. niską masą cząsteczkową i pozwala przetwórcom osiągnąć większą elastyczność i trwałość tworzyw, a kleje produkowane przy jego użyciu charakteryzują się większą siłą wiązania. Inną zaletą materiału jest zmniejszona podatność na zatykanie i zwęglenie, co w istotny sposób redukuje koszty wynikające z uszkodzeń sprzętu.

Firma Dow od ponad 40 lat produkuje elastomery poliolefinowe znajdujące zastosowanie w branży transportowej, opakowaniowej, w produkcji klejów, membran, środków higieny i in.

Czytaj więcej: Elastomery 31 Poliolefiny 74