Drewnex - właściwe pojęcie recyklingu

Drewnex - właściwe pojęcie… Najwyższa jakość, ciągły rozwój i życiowa pasja – oto recepta na sukces Drewnexu, wschodzącego lidera compoundingu, który działa na rynku już od ponad 20 lat.

Dziś Drewnex przerabia 5000 ton odpadów w roku i zatrudnia około 100 wykwalifikowanych pracowników, jednak na rynku markę wyróżnia przede wszystkim specjalizacja w compoundingu. Firma swoją działalność zaczynała od przerobu odpadów z tworzyw sztucznych, ale już na początku jej założyciele wiedzieli, że ich przyszłość leży w poszerzaniu wachlarza usług i modernizacji poszczególnych sektorów. W ciągu tego okresu istotnie zmieniła się skala funkcjonowania, ale nigdy nie filozofia firmy, która ukierunkowała jej drogę do sukcesu. - Zawsze na pierwszym miejscu stały dla nas najwyższa jakość świadczonych usług, ciągły rozwój i doskonalenie – podkreśla właściciel Przemysław Miśkiewicz. Drewnex nie tylko wyznacza rynkowe standardy. Firma pozytywnie zmienia wizerunek branży PTS.

Dzisiejsza specjalizacja Drewnexu w dziedzinie compoundingu nie byłaby możliwa, gdyby nie standardy, jakie wdrożono już na wstępnym etapie działalności firmy. Dzięki precyzyjnej selekcji przetwarzanych surowców uzyskiwano tu najwyższej jakości produkt finalny.

Aby w pełni wyeliminować jego ewentualne zanieczyszczenia, wkrótce uruchomiono wydział regranulacji, dalszym etapem rozwoju była linia przerobu odpadów typu PET. Kolejny, niezwykle istotny etap to doposażenie parku maszynowego w urządzenia umożliwiające modyfikację właściwości tworzyw, któremu towarzyszyło powstanie własnego laboratorium badawczego. Dzięki tym inwestycjom firma oferuje dzisiaj kompleksowy zakres usług i gwarantuje najwyższą jakość materiałów wtórnych, które w pełni odpowiadają indywidualnym specyfikacjom przedstawianym przez klientów.

Jakość znajduje swoje potwierdzenie w dokumentach. Drewnex może się poszczycić między innymi certyfikatem Instytutu Badawczego Opakowań COBRO, który umożliwił mu wpis na Listę Referencyjną Zakładów Recyklingowych oraz prestiżowym certyfikatem TÜV Rheinland Inter Cert Kft. Już w 2004 roku firma wdrożyła normę ISO 9001:2008, której aktualność potwierdzają regularne audyty zewnętrzne. Do wyróżnień branżowych dołączają także te odnoszące się do etycznej odpowiedzialności biznesu, jak chociażby kilkunastokrotny tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play.

Drewnex nie zdobyłby tych tytułów, gdyby nie inwestował w kapitał ludzki. – Nawet najbardziej zaawansowany park technologiczny nie zastąpi naszych pracowników – mówi Przemysław Miśkiewicz. Dlatego też Drewnex to nie tylko zakład przetwórczy, to również specjalistyczne laboratorium współpracujące z uznanymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi. Świadczy ono usługi zewnętrzne, ale przede wszystkim pracuje nad udoskonalaniem pracy macierzystej firmy. Plany na przyszłość? Na pewno dalsza racjonalizacja działów recyklingu, compoundingu i laboratorium, ale nie tylko. O tym, co się zmieni w najbliższym czasie będzie się można przekonać już podczas zbliżających się targów Plastpol.

Czytaj więcej: