DuPont świętuje półwiecze kevlaru

DuPont świętuje półwiecze kevlaru
Amerykański koncern chemiczny DuPont rozpoczął obchody pięćdziesięciolecia wynalezienia kevlaru. Podczas igrzysk sportów ekstremalnych ESPN X Games w Aspen firma przedstawiła nową kampanię Dare Bigger oraz zaprezentowała film o rozwoju nowego modelu wyczynowych nart wykonanych z kevlaru. Zostały one specjalnie przygotowane dla Torina Yatera-Wallace'a, sześciokrotnego medalisty zimowych X Games w narciarstwie dowolnym, przez firmę Armada Skis Inc.

Kevlar (PPTA) to tworzywo z grupy poliamidów. Włókna kevlaru zostały wynalezione przez Stephanie Kwolek, chemiczkę polskiego pochodzenia, w laboratorium DuPont w 1965 roku. Dzisiaj kevlar jest synonimem wytrzymałości, trwałości i wydajności w ekstremalnych warunkach. Znajduje zastosowanie jako element szerokiego spektrum produktów, poczynając od kombinezonów kosmicznych, kamizelek kuloodpornych, sprzętu sportowego, a kończąc na telefonach komórkowych.

– Tegoroczne ESPN X Games w Aspen rozpoczną jubileusz pięćdziesięciolecia stale rozwijanej, innowacyjnej technologii Kevlar – powiedział Marc Doyle, prezydent DuPont Protection Technologies. – Hasło Dare Bigger (odważ się na więcej) doskonale wpasowuje się historię tego niezwykłego materiału wymyślonego pięćdziesiąt lat temu przez kobietę, która postępowała zgodnie z nim. Stephanie Kwolek była prawdziwą pionierką i innowatorką, a my kontynuujemy jej dziedzictwo dzisiaj, dzięki wykorzystaniu nauki i inżynierii DuPont. Dostarczamy rozwiązania, które wyznaczają owe granicę i przeciwstawiają się ograniczeniom, pozwalając zarazem na jeszcze większe osiągnięcia.DuPont Protection Technologies jest ważnym graczem na światowym rynku technologii i produktów, które chronią ludzi oraz środowisko naturalne.