Duo Plast z nową folia na targach Packaging Innovations

Duo Plast z nową folia na…
Firma Duo Plast była jednym z wystawców niedawnych targów opakowaniowych Packaging Innovations, które odbyły się w Warszawie. Na jej stoisku można było zobaczyć ciekawe nowości, np. folię stretch posiadającą podwójnej grubości krawędź zewnętrzną.

Właściwość w postaci krawędzi zewnętrznej o podwójnej grubości w jaką była wyposażona folia stretch o nazwie DKK – Duo Doppelkante zapobiega zrywaniu folii podczas owijania. Takiej zalety nie posiada najpewniej żadna inna folia na rynku.

Nowość Duo Plast bazuje na rozwiązaniu, które jest już znane i sprawdzone jeśli chodzi o wstępnie rozciągnięte folie produkowane dotychczas podczas konfekcji. Firma rozwinęła tę koncepcję.

Czym się odróżnia DUO - Podwójna Krawędź od zwykłych folii stretch?

Największa różnica to fakt, że jest wytwarzana podczas produkcji folii, a nie podczas konfekcji. Charakteryzuje się podwójną grubością krawędzi folii stretch na rolce w porównaniu do grubości folii. To oznacza, że DUO o grubości folii 15 µm, posiada krawędź z grubością 30 µm.

Jeśli chodzi o zalety tej folii to w odniesieniu do folii standardowej odznacza się ona wyższą wytrzymałością na rozdarcia statyczne i dynamiczne, znacznie większą i bezpieczniejszą rozciągliwością, a także lepszym odwijaniem z rolki, co dzieje się na skutek mniejszego oporu. Dobrze nadaje się też do używania na szybko owijających maszynach szczególnie z rotującym ramieniem lub rotującym pierścieniem - tłumaczył na stoisku firmy Duo Plast Sebastian Wojtasiewicz, dyrektor ds. sprzedaży spółki.

Firma Duo Plast na targach Packaging Innovations 2009

- To co jeszcze wyróżnia folię spośród jej rynkowych odpowiedników, to fakt, że posiada ona bardzo dobrą strukturę sieci. Niskie zwężenie folii przy owijaniu skutkuje tym, że warstwy lepiej na siebie zachodzą. Występuje też tzw. olinowanie - jest to dodatkowy efekt zabezpieczenia ładunku poprzez fakt istnienia grubszych krawędzi. To na co jeszcze mogą zwrócić uwagę wszyscy użytkownicy tego produktu, to fakt, że to właśnie na krawędziach w dolnych i górnych partiach owiniętej palety występuje spotęgowana grubość zabezpieczająca folię przed zerwaniem.