Dyrektorskie zmiany w BASF Polska

Dyrektorskie zmiany w BASF Polska
Koncern BASF w Polsce ma nowego dyrektora działu sprzedaży chemikaliów i tworzyw sztucznych.

Stanowisko to objęła Katarzyna Byczkowska, pracująca w BASF od siedmiu lat i odpowiedzialna do tej pory za projekt o nazwie „Strategia EUC 2020”, dotyczący Europy Środkowej. Od teraz będzie odpowiedzialna za dyrektorowanie i dalsze pilotowanie projektu.

Katarzyna Byczkowska zanim pojawiła się w BASF, to przez 10 lat pracowała w Dow Chemicals. Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej (mgr inż. technologii chemicznej), ukończyła również studia MBA na Uniwersytecie w kanadyjskim Calgary.

Dotychczasowy dyrektor działu, Krzysztof Stolarzewicz, objął wraz z początkiem marca 2012 r. stanowisko manager strategic marketing w dziale poliuretanów BASF w Waterloo w Belgii.

Katarzyna Byczkowska, BASF


Warto przypomnieć, że przedstawicielstwo BASF w Polsce świętuje już 20 lat. Dziś BASF zatrudnia w naszym kraju ok. 280 pracowników, a w 2011 r. osiągnął obrót 685 mln euro. Na polskim rynku BASF oferuje chemikalia przemysłowe, tworzywa sztuczne i środków ochrony roślin, lakiery, jak również chemię budowlaną. Prowadzi trzy fabryki: dwie w Śremie produkujące chemię budowlaną oraz poliuretany i jedną w Myślenicach pod Krakowem dla domieszek do betonu. W ubiegłym roku firma została też wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego, uruchomionego w Centrum Nauki Kopernik.
Niedawno BASF rozpoczął w ogólnopolskich mediach kampanię wizerunkową pod hasłem „We create chemistry”.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska