Dysze Femto - Lite firmy Mold Masters

Dysze Femto - Lite firmy Mold…
Firma Mold Masters wprowadziła na krajowy rynek dysze Femto - Lite do produkcji niewielkich detali technicznych, medycznych, ale także opakowań.

Systemy Femto - Lite są szczególnie dobrym rozwiązaniem dla małych wyprasek. Najbardziej nadają się zwłaszcza do tego typu zastosowań, w których występują bardzo małe odległości pomiędzy gniazdami, a także do aplikacji, w których konieczne jest używanie długich a jednocześnie cienkich dysz.

Jeśli chodzi o charakterystykę produktu to istnieje możliwość zastosowania go w formach wielogniazdowych i to bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jakości produkowanych wyprasek. To co cechuje dysze Femto - Lite to fakt posiadania pięciu wariantów końcówek dla torped i końcówek otwartych. Standardowa długość tych dysz to 67 - 187 mm.

Jak tłumaczy producent dysz, są to systemy polecane głównie do form z małym rozstawem gniazd. Dzieje się tak, gdyż minimalna odległość między gniazdami to 19 mm. Ponadto kompaktowa budowa pozwala na zwartą konstrukcję. Właściwości termiczne systemu gwarantują z kolei niezmiennie wysoką jakość wypraski i prawie niewidoczny ślad po wtrysku oraz stosunkowo wysoką dokładność wymiarową.

Przy zastosowaniu Femto – Lite przy okazji wtrysku wielopunktowego mamy do czynienia szybką i czystą zmianą koloru w systemach do takiego wtrysku. Analiza przeprowadzona metodą elementów skończonych wykazała też, że na całej długości dyszy utrzymuje się optymalny profil grzewczy. Jak zapewniają przedstawiciele Mold Masters wyniki testów potwierdzają optymalne właściwości termiczne systemu.

To wszystko sprawia, że dysze Femto - Lite są skuteczne przy zastosowaniu ich przy wielu tworzywach termoplastycznych, po które przetwórcy sięgają produkując opakowania oraz elementy medyczne i techniczne.

Dysze Femto - Lite


Czytaj więcej: Narzędzia 98


Molder_tomek
Molder_tomek

Wysłany: 2010-05-11 14:18:32

Rewelacja


Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15