ERG zaczyna produkować nowy gatunek folii

Firma ERG uruchomiła produkcję specjalnych folii do pakowania artykułów higienicznych. Dotychczas większość krajowego zapotrzebowania szacowanego na kilkaset ton miesięcznie pokrywał import.

- Nie jest to, co prawda produkt wysokomarżowy, ale pozwala nam na wejście w kolejną niszę rynkową. Tym atrakcyjniejszą, że stabilną - stwierdził Maciej Błasiak, prezes zarządu ERG. - Widzimy co dzieje się w gospodarce światowej w ostatnich tygodniach, ale obok świadomości zagrożeń, upatrujemy w tym szansy, która pozwoli nam, jeżeli nie na solidne wejście w nowe segmenty rynku, to przynajmniej zdobycie atrakcyjnych przyczółków, które stopniowo będziemy potem rozwijać - dodaje Błasiak.

Zgodnie z realizowanym planem rozwoju spółki, docelowo na bazie ERG ma powstać nowoczesna grupa kapitałowa, posiadającą znaczny udział w rynku produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. - Nie rezygnujemy z tego planu. Rozglądamy się i widzimy, że "na wydaniu" pojawiły się firmy, które jeszcze kilka miesięcy temu były poza naszym zasięgiem. Dziś same szukają pomysłu na swoją przyszłość - stwierdził prezes Błasiak.

Pierwsze półrocze ERG SA zamknął zyskiem na poziomie 0,9 mln zł zysku netto przy 32,2 mln zł skonsolidowanej sprzedaży. Trzeci kwartał też zakończył się zyskiem operacyjnym. To bardzo dobre wyniki, jeżeli weźmiemy pod uwagę dane ubiegłoroczne. Wtedy to trzeci kwartał 2007 roku zamknął się stratą w wysokości 0,86 mln zł straty netto, przy sprzedaży na poziomie 14,4 mln zł sprzedaży.

- Powtarzam nie od dziś, że nawet najbardziej ukryty w przedsiębiorstwie potencjał, przy odpowiednim zarządzaniu przynosi wymierne efekty finansowe. Być może ten rok nie przyniósł spektakularnych wydarzeń, ale wyszliśmy z cienia, rozwijamy sprzedaż, ograniczamy koszty zakupu surowca i umacniamy pozycję spółki. Kolejne wydarzenia są już tylko kwestią czasu - kończy Błasiak.

Przedmiotem działalności Spółki ERG jest produkcja na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych. Wyroby produkowane przez spółkę charakteryzują się wysoką i powtarzalną jakością, co zapewnia wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 oraz zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Folia 292 Inwestycje 717

brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska