Eaton gotowy na IoT

Eaton gotowy na IoT Firma Eaton skonstruowała swój asortyment produktów automatyki tak, aby zapewnić producentom maszyn i systemów łatwy i bezpieczny sposób komunikacji poszczególnych elementów maszyny z chmurą (Cloud). Dzięki integracji standardu OPC Unified Architecture (OPC UA) zarówno już istniejące, jak i nowe systemy sterowania i obsługi oraz maszyny mogą być przygotowane na IoT (Internet rzeczy), dzięki czemu mogą być one łatwo i niedrogo zintegrowane ze środowiskiem Inteligentnych Fabryk. Oznacza to, że maszyny mogą komunikować się z innymi urządzeniami (M2M), kierownikiem Inteligentnej Fabryki (M2Factory) lub z Cloud (M2Cloud) przez standard OPC UA.

Firma Eaton oferuje teraz producentom maszyn i systemów kilka opcji umożliwiających przygotowanie sprzętu na IoT (Internet rzeczy): Zintegrowany system wizualizacji i sterowania z pojemnościową technologią wielodotykową - XV300 z wbudowanym serwerem OPC UA, który jest dostępny w wersji 15-calowej, a także w wersjach 7 i 10,1-calowych - jest idealny do kompaktowych maszyn z systemem sterowania CoDeSys. W połączeniu z oprogramowaniem do wizualizacji Galileo wspomaga również wdrażanie nowoczesnych koncepcji operacyjnych.

Ponadto, inteligentny system oprzewodowania i łączności firmy Eaton pozwala tworzyć zamknięte, odporne na manipulacje układy zapewniające ciągłe bezpieczeństwo od rozruszników silnika po chmurę. W przypadku zastosowań o wysokich wymaganiach wydajności firma Eaton oferuje nowy sterownik XC300 CoDeSys, który posiada również serwer zintegrowany z OPC UA. W takich sytuacjach XV300 może być również używany jako urządzenie operatorskie do zapewnienia wizualizacji i połączenia z chmurą. Sprawdzony już na rynku sterownik XC-152 programowany w CoDeSys nadaje się także do łączenia istniejących maszyn z chmurą bez wizualizacji, ponieważ można go z łatwością uzupełnić o OPC UA.

- Komunikacja w sieci Ethernet jest nadal bardzo różnorodna, a łączenie różnych maszyn od różnych producentów powoduje zwykle spore koszty integracji. OPC UA ugruntowało swoją pozycję bezpiecznego i niezawodnego standardu wymiany danych dla przemysłowej komunikacji niezależnej od producenta oraz platformy - mówi Stefan Selke, kierownik ds. Marketingu z sektora MOEM EMEA firmy Eaton.

- Będąc członkiem Fundacji OPC, polegamy na OPC UA i pomagamy naszym klientom wdrożyć ten protokół zarówno dla komunikacji M2M (maszyna do maszyny), jak i M2Cloud (maszyna do chmury), dzięki czemu operatorzy Inteligentnych Fabryk mogą oprzeć swoją komunikację w przyszłości na jednolitym standardzie.

Źródło: Eaton

Reportaże

Forum