Eko Świat łączy się z Metal Systemem i tworzy Weldon

Firma Metal System, wytwórca m.in. konstrukcji stalowych oraz spółka Eko Świat, producent regranulatów z tworzyw sztucznych połączyły się z początkiem tego roku w jedną firmę pod nazwą Weldon.

Przeprowadzona zmiana jest wynikiem realizacji strategii konsolidacji przedsiębiorstw, które już wcześniej były ze sobą powiązane kapitałowo. Zakłady, które wchodzą w skład nowej spółki, świetnie się uzupełniają i wspierają. Metal System produkuje kontenery, konstrukcje stalowe i ekrany akustyczne, a Eko Świat regranulaty z tworzyw sztucznych i folie budowlane. - Zmiana oznacza, że Weldon to aktualnie już nie tylko jeden z czołowych producentów kontenerów w Polsce, ale również firma, która ma znaczącą pozycję i ogromne doświadczenie w produkcji regranulatów z tworzyw sztucznych, folii, a także konstrukcji stalowych i ekranów akustycznych. Wierzymy, że stworzenie nowej grupy kapitałowej ułatwi wspólne realizowanie zadań inwestycyjnych oraz korzystanie z wzajemnych doświadczeń, a przez to osiągnięcie wymiernej i trwałej przewagi konkurencyjnej na polskim rynku - tłumaczą przedstawiciele spółki.

Warto wspomnieć, że Weldon jest również większościowym udziałowcem firmy AmTech z Głogowa Małopolskiego producenta domów szkieletowych. Nowo utworzona firma jest obecnie w trakcie budowy swojego największego zakładu produkcyjnego w Brzezówce koło Ropczyc.

Jeśli chodzi o Metal System, to w ostatnim roku obroty spółki wyniosły ok. 50 mln zł. W przypadku Eko Świat to ok. 4 mln zł.

Czytaj więcej: Rynek 830