El-Exis SP produkuje nakrętki dla Coca-Coli

Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH

Sumitomo (SHI) Demag kształtuje rozwój przemysłu tworzyw sztucznych od samego jego początku. Jako ekspert od wtryskarek dla procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych, Sumitomo (SHI) Demag i jego japońska spółka dominująca są liderem branży.

Globalna sieć rozwoju i produkcji Sumitomo Heavy Industries i Sumitomo (SHI) Demag składa się z czterech obiektów w Japonii, Niemczech i Chinach z ponad 3 tys. pracowników. Katalog produktów zawiera w pełni elektryczne, hydrauliczne oraz hybrydowe wtryskarki z siłą zamykania od 180 do 20 000 kN. Z liczbą ponad 115 tys. zainstalowanych maszyn, firma Sumitomo (SHI) Demag jest obecna na najważniejszych światowych rynkach.

Ponad 5 tys. maszyn sprzedawanych rocznie czyni z Sumitomo Heavy Industries i ich oddziałów jednego z największych producentów wtryskarek na świecie.

W głównej siedzibie Sumitomo w Chiba (Japonia) firma produkuje maszyny w zakresie od małej do średniej siły zwarcia. Prawie 95 proc. ze wszystkich dostarczanych maszyn posiadają w pełni elektryczny napęd.

Niemieckie ośrodki z siedzibą w Schwaigu i Wiehe specjalizują się w produkcji maszyn Systec Servo z hybrydowym napędem oraz hybrydowych wysokowydajnych i szybkobieżnych maszyn El-Exis SP oraz Systec SP. Maszyny IntElect z napędem elektrycznym są także produkowane w Niemczech na rynek międzynarodowy.

Sumitomo (SHI) Demag dalej będzie kontynuować działalność na terenie byłego zakładu Demag w Ningbo/Chiny, który zaczął produkcję w 1998 roku. Chińska spółka zależna Demag Plastics Machinery (Ningbo) Co., Ltd. działa jako lokalny zakład o powierzchni produkcyjnej 11 tys. m kw. od 2007 roku. Demag Plastics Machinery (Ningbo) Co., Ltd planuje powiększyć swoje możliwości produkcyjne w Ningbo (prowincja Zhejian). W połowie 2015 roku, produkcja wtryskarek będzie rozszerzona z obecnej liczby ok. 650 do tysiąca wtryskarek rocznie. Katalog wtryskarek obejmuje hydrauliczne maszyny Systec seria C z siłą zamykania między 500 a 10 000 kN przeznaczonych na rynek azjatycki.

Dodatkowo do wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag oferuje dostosowane i standaryzowane systemy do automatyzacji obsługi części, rozwiązania techniczne oraz procesu dla specjalnych aplikacji, dostosowane usługi jak również wachlarz finansowych możliwości w celu wspomagania inwestycji we wtryskarki.

Dzięki kompleksowej sieci sprzedaży i serwisu w oddziałach zależnych i agencjach, Sumitomo (SHI) Demag jest obecna na wszystkich ważnych rynkach.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83