Elastogran buduje w Śremie fabrykę poliuretanów

W Śremie startuje budowa fabryki firmy Elastogran. Zależna od koncernu BASF spółka wzbogaci się o kompleks zajmujący się wytwarzaniem poliuretanów wykorzystywanych przy produkcji tworzyw sztucznych.

Inwestycja realizowana jest na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, choć nazwa może być nieco myląca, bo chodzi o miejscowość Śrem w Wielkopolsce.

Nowa fabryka, gdy będzie już gotowa w 2010 r., ma zajmować się produkcją specjalistycznych wypełniaczy z tworzyw sztucznych. Wiadomo już, że Elastogran zainwestuje w Śremie około 17 mln zł.

Tworzony od podstaw zakład posiadał będzie dział techniki, laboratorium, dział sprzedaży i dział produkcji oraz dwa magazyny. Planuje się, że roczna produkcja komponentów mieszanych w Śremie wyniesie 4 tys. ton. Zatrudnienie w firmie znajdzie początkowo ponad 20 osób.

Elastogran to spółka z 40 – letnim doświadczeniem. Od wielu lat jest wiodącym dostawcą poliuretanu w Europie, należy do koncernu BASF i stanowi jednocześnie jego zaplecze badawczo – rozwojowe. Receptury laboratoryjne z komponentów chemicznych, tworzone przez Elastogran znajdują zastosowanie głównie w przemyśle samochodowym, budownictwie, elektronice, wyrobach meblarskich, obuwniczych i artykułach sportowo - rekreacyjnych. Receptury Elastogranu znajdują zastosowanie w pięciu tysiącach produktów. Firma aktualnie kooperuje z grupą 2 tys. odbiorców. Do grupy należy w tej chwili 11 zakładów w całej Europie. Dwunasty jeszcze w tym roku powstanie w Bratysławie.

Czytaj więcej: Inwestycje 718