Engel Polska zaprasza na sympozjum MuCell

Engel Polska zaprasza na sympozjum…
Firma Engel Polska organizuje pierwsze w nowym roku sympozjum tematyczne, które będzie poświęcone technologii MuCell. Spotkanie odbędzie się 17 i 18 lutego w warszawskiej siedzibie firmy przy ul. Ostródzkiej 50B.

W ramach sympozjum odbędą się fachowe wykłady oraz część praktyczna. Wśród poruszanych tematów znajdą się takie m.in. zagadnienia, jak opis technologii fizycznego spieniania tworzyw sztucznych, przebieg i optymalizacja procesu czy ocena struktury komórkowych detali produkowanych w technologii MuCell. Osobne miejsce poświęcone będzie także dodatkowemu wyposażeniu wtryskarki, które niezbędne jest do wdrożenia technologii. Podczas spotkania organizatorzy zaplanowali przerwę na lunch oraz dyskusję z uczestnikami.

Aby wziąć udział w sympozjum, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej organizatora. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 2 lutego.

Opracowana w latach 80., a wdrożona w połowie lat 90. XX wieku technologia MuCell wykorzystuje gazy atmosferyczne do wytwarzania mikrokomórkowych pianek o zamkniętych porach. W porównaniu z tradycyjnymi odlewami wtryskowymi uzyskiwane jest wyraźne obniżenie ciężaru, zmniejszenie czasu cyklu i poprawa jakości detalu.
Reportaże

Forum

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Janusz75

Własna firma produkcyjna 2021-03-22

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20

Gerard

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-03-08