Engel Polska zaprasza na sympozjum MuCell

Engel Polska zaprasza na sympozjum…
Firma Engel Polska organizuje pierwsze w nowym roku sympozjum tematyczne, które będzie poświęcone technologii MuCell. Spotkanie odbędzie się 17 i 18 lutego w warszawskiej siedzibie firmy przy ul. Ostródzkiej 50B.

W ramach sympozjum odbędą się fachowe wykłady oraz część praktyczna. Wśród poruszanych tematów znajdą się takie m.in. zagadnienia, jak opis technologii fizycznego spieniania tworzyw sztucznych, przebieg i optymalizacja procesu czy ocena struktury komórkowych detali produkowanych w technologii MuCell. Osobne miejsce poświęcone będzie także dodatkowemu wyposażeniu wtryskarki, które niezbędne jest do wdrożenia technologii. Podczas spotkania organizatorzy zaplanowali przerwę na lunch oraz dyskusję z uczestnikami.

Aby wziąć udział w sympozjum, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej organizatora. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 2 lutego.

Opracowana w latach 80., a wdrożona w połowie lat 90. XX wieku technologia MuCell wykorzystuje gazy atmosferyczne do wytwarzania mikrokomórkowych pianek o zamkniętych porach. W porównaniu z tradycyjnymi odlewami wtryskowymi uzyskiwane jest wyraźne obniżenie ciężaru, zmniejszenie czasu cyklu i poprawa jakości detalu.