Engel na targach Plastpol 2018: Doświadczenie w procesach z iQ

Engel na targach Plastpol… W dniach od 22 do 25 maja w Kielcach (Polska) na targach Plastpol 2018, Engel zaprezentuje na przykładzie dwóch zaawansowanych aplikacji: na wtryskarce serwohydraulicznej oraz na wtryskarce całkowicie elektrycznej, jak można połączyć stabilność procesu i jakość z wydajnością i oszczędnością.

Pakiet mocy na małej powierzchni

Maksymalna siła na stosunkowo małym obszarze - przykładem tego są wtryskarki dwupłytowe Engel duo. Wtryskarka Engel duo 500 w odniesieniu do wymaganej powierzchni posadowienia jest jedną z najmniejszych maszyn z tej serii konstrukcyjnej, a przy czasie suchego cyklu wynoszącym 2,6 sekundy i drodze otwarcia równej 600 mm - najszybszą wtryskarką dwupłytową dostępną na rynku.

W trakcie targów Plastpol wtryskarka Engel duo 3550/500 w połączeniu z robotem liniowym Engel viper 20 będzie produkować pokrywy do silników z polipropylenu wzmacnianego włóknami szklanymi i mineralnymi.

Serwohydrauliczna wtryskarka duo 500, wyposażona w jednostkę wtryskową nowej generacji, osiąga szczególnie wysoką precyzję. Aby dodatkowo wyrównać wahania warunków zewnętrznych lub surowca, zastosowano inteligentne systemy wspomagające z programu inject 4.0 Engel. iQ weight control analizuje przebieg ciśnienia w trakcie procesu wtryskiwania i porównuje zmierzone wartości z wartościami cyklu referencyjnego, aby dostosować profil wtrysku, punkt przełączania oraz profil docisku do aktualnych warunków w każdej serii.

Pokrywa do silnika z PP

Na targach Engel będzie produkować pokrywy do silników z polipropylenu wzmacnianego włóknami szklanymi i mineralnymi.

- W ten sposób przez cały czas podczas produkcji potrafimy utrzymać wtryskiwaną objętość uplastycznionego tworzywa na stałym poziomie i niezawodnie zapobiegać powstawaniu wadliwych detali - mówi Piotr Nachiło, prezes Engel Polska z siedzibą w Warszawie. - iQ weight control jest już stosowany przez wielu naszych klientów i sprawdza się w najróżniejszych aplikacjach.

Engel duo 500

Serwohydrauliczna wtryskarka duo 500 wyposażona w jednostkę wtryskową nowej generacji osiąga szczególnie wysoką precyzję.

iQ w trosce o stałość procesów i wyższą efektywność

Początkowo oprogramowanie iQ clamp control było dostępne dla wtryskarek z elektrycznymi jednostkami zamykania, na targach Plastpol, Engel prezentuje nową wersję do zastosowania z wtryskarkami hydraulicznymi serii duo.

Oprogramowanie oblicza parametry wentylacji formy, aby określić optymalną siłę zwarcia i dopasować ją automatycznie. W produkcji detali wielkogabarytowych, takich jak pokrywy do silników, iQ clamp control otwiera liczne możliwości podniesienia jakości produkcji. Jeśli siła zwarcia jest za mała lub za duża, może prowadzić to do przetrysków lub wypływek.

Reportaże

Forum