Engie podpisuje umowę zakupu 103 MW aktywów wiatrowych w Polsce

Engie podpisuje umowę zakupu…

W dniu 28 07 2023, Engie w Polsce, z międzynarodowej Grupy Engie, działającej w obszarze niskoemisyjnej energii i usług, podpisała warunkową umowę zRP Global Holding Poland S.L i Marguerite Wind Polska S.A.R.L. na zakup 103 MW lądowych farm wiatrowych. Zamknięcie transakcji jest uwarunkowane uzyskaniem zgody od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Działalność Engie w Polsce jest oparta m.in. na: rozwoju, inwestycjach i zarządzaniu projektami odnawialnymi oraz obrocie energią elektryczną. W wyniku tej transakcji, Spółka będzie właścicielem i operatorem aktywów związanych z wytwarzaniem energii odnawialnej z lądowych farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych, o łącznej mocy 323 MW i w dalszym ciągu będzie się rozwijać, mając przed sobą znaczący portfel projektów.

- Dzięki tej akwizycji, rozwijamy nasze aktywa w Polsce w zakresie projektów wiatrowych. Podpisana właśnie transakcja na zakup farm wiatrowych uzupełnia nasze portfolio lądowych projektów wiatrowych o kolejne 103 MW - powiedział Piotr Rogóż, Prezes Zarządu ENGIE Zielona Energia.