Erg stawia na akwizycje

Firma Erg prowadzi rozmowy w sprawie zakupu udziałów w spółce działającej w branży przetwórstwa chemicznego. Rozmawia także z podmiotami zainteresowanymi współfinansowaniem potencjalnej transakcji. Wszystko to oznacza, że Erg stawia na dalszy rozwój.

Prawdopodobnie już niedługo poznamy nazwę firmy, która wejdzie do dąbrowskiej grupy. W ciągu najbliższych tygodni zarząd spółki wybierze przynajmniej jeden z podmiotów, z którymi obecnie są prowadzone rozmowy. W konsekwencji powinien on powiększyć Grupę Kapitałową Erg. - Takie są plany i założenia, warto jednak pamiętać, że nie zawsze mamy bezpośredni wpływ na terminy. My ze swojej strony zrobimy wszystko, co możliwe, aby w wyznaczonym terminie wybrać spółkę, która zasili grupę i przedstawić ofertę na jej zakup - wyjaśnia Wojciech Hetmaniuk, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Erg.

Wszystkie przedsiębiorstwa, którymi interesuje się spółka zajmują się szeroko rozumianym przetwórstwem chemicznych. Choć tylko w jednym przypadku jest to działalność bezpośrednio związana z rynkiem, na którym obecnie operuje Erg. - Generalnie, jak zresztą zapisaliśmy w strategii rozwoju naszej spółki, interesuje nas takie wzmocnienie, które nie tylko wprowadzi nas w obszar nowych produktów, ale będą to wyroby niszowe i wysoko marżowe. Po kilku miesiącach poszukiwań, znaleźliśmy partnera i z nim rozmawiamy - dodaje Maciej Błasiak, prezes zarządu Erg.

Na tym etapie rozmów, spółka nie chce jednak podawać żadnych nazw. - Prowadzone są negocjacje i powiedzenie na tym etapie czegokolwiek, byłoby nieodpowiedzialne i mogłoby narazić całe przedsięwzięcie na niepowodzenie. Dlatego działamy rozważnie. Na efekty i pierwsze decyzje nie trzeba będzie jednak zbyt długo czekać - zapewnia prezes Błasiak.

W pierwszym półroczu tego roku Erg wypracował blisko 1,25 mln złotych zysku netto przy 22 milionach złotych przychodów ze sprzedaży. Rok wcześniej wyniki te wynosiły odpowiednio 0,88 mln i 28 mln złotych. W tym samy czasie rentowność na działalności operacyjnej spółki wzrosła z 5,66 proc. do 7, 07 proc., natomiast rentowność netto wynosi 5,6 proc. wobec 3,14 proc. w pierwszym półroczu 2008 roku.

Erg jest producentem nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych oraz ekologicznych opakowań z tworzyw biodegradowalnych.

Czytaj więcej: Inwestycje 718

brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska