Etykiety full body na opakowaniach Danone

Etykiety full body na opakowaniach Danone
Kolorowe etykiety shrink sleeve typu full body ozdobiły opakowania napoju Danacol wyprodukowanego przez firmę Danone.

Danacol to niskotłuszczowy fermentowany produkt mleczny do picia wzbogacony sterolami roślinnymi. Sprzedawany jest w butelkach wykonanych z tworzywa sztucznego, które w postaci czteropaków eksponowane są na sklepowych półkach. Ciekawym elementem opakowania są etykiety shrink sleeve dostarczone przez firmę Masterpress.

W przypadku prezentowanego opakowania zastosowano etykietę typu full body. Okrywa ona całą powierzchnię opakowania, ściśle przylegając do jego obrysu. Dzięki niej cała powierzchnia opakowania może zostać wykorzystana pod zadruk, dzięki czemu można na nim zamieścić wiele dodatkowych informacji. Nadruk wykonany od wewnętrznej strony rękawa nadaje butelce wysoki połysk, co podnosi atrakcyjność produktu. Dodatkowo etykieta chroni opakowany produkt przed działaniem promieni słonecznych.

Wszystkie etykiety termokurczliwe, czyli shrink sleeve powstają w wyniku zadruku rękawa z folii ulegającej skurczeniu pod wpływem ciepła na całej powierzchni. Do produkcji takich etykiet stosowane są różne materiały, m.in. PVC, PET-G lub OPS. Wszystkie te materiały różnią się stopniem kurczliwości.

Na polskim rynku opakowaniowym firma Masterpress jest pionierem jeśli chodzi o produkcję produkcji opakowań typu shrink-sleeve. Ponadto firma specjalizuje się w wytwarzaniu etykiet i opakowań z materiałów samoprzylepnych, folii, laminatów i tektury litej z wykorzystaniem technologii druku flexo oraz offsetowego.

Etykiety full body na opakowaniach Danone