Etykiety z lakierem antybakteryjnym

Etykiety z lakierem antybakteryjnym

Rynek w Polsce przechodzi obecnie okres transformacji. W związku z panującą pandemią niemalże wszystkie branże musiały dostosować się do nowej rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć. W wyniku zmian jakie zaszły w sposobie myślenia konsumentów, skupiającym się w chwili obecnej na unikaniu zagrożeń jakimi są w szczególności kontakty z wirusami, producenci poszukują rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo ich klientom. Nowe realia i wymogi nabywców nie ominęły branży etykiet i opakowań, co przyczyniło się do wprowadzenia na rynek lakieru o właściwościach bakterio- i wirusobójczych.

Jedną z pierwszych drukarni, która zdecydowała się na włączenie do swojej oferty wspomnianego lakieru jest firma Aniflex od wielu lat działająca na rynku etykiet samoprzylepnych. Decyzja ta podyktowana była troską o klientów, którzy dzięki temu będą mogli czuć się bezpieczniej dokonując zakupów. 

Jak działa lakier antybakteryjny na etykiecie?

Fotosensybilator w lakierze, pod wpływem działania światła fotodynamicznie przekształca tlen z powietrza w tlen singletowy. Tlen singletowy efektywnie rozkłada patogeny bakterii, grzybów, pleśni i wirusów. 

Warunkiem prawidłowego działania lakieru jest jedynie dostęp do światła (naturalnego lub sztucznego). Preparat nadaje się do aplikowania na powierzchnie papierowe, kartonowe oraz foliowe, dlatego też dedykowany jest producentom kosmetyków, produktów spożywczych, chemii gospodarczej, a także wszystkim tym, dla których bezpieczeństwo konsumentów ma znaczenie. Jego działanie potwierdzono badaniami klinicznymi, na podstawie których stwierdzono, że w 99,5% eliminuje szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje znajdujące się na powierzchni etykiety, ponadto działanie to ma charakter permanentny i długotrwały, tym samym przyczynia się do zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się szkodliwych związków. 

Co warto wiedzieć o lakierze bakterio- i wirusobójczym? 

Jedną z jego największych zalet jest fakt, niewpływania na jakość wydruku, ponieważ pod względem technologicznym nie różni się od standardowych lakierów wodnych. Nie zawiera szkodliwych biocydów i nanocząsteczek dzięki czemu jest bezpieczny dla zdrowia.

Lakier o właściwościach bakterio- i wirusobójczych jest nowością, nie mniej od chwili wprowadzenia na rynek cieszy się dużą popularnością. Producenci znanych marek rozważają zastosowanie lakieru na swoich produktach, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa klientów. 

lakier


Czytaj więcej:
Etykiety 155
COVID-19 190

Reportaże

Forum