Fabryka Plastików Gliwice zainwestuje 16 mln zł

Fabryka Plastików Gliwice działająca w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozbuduje swój zakład produkcyjny i wyposaży go w nowe maszyny do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Spółka zatrudni co najmniej 50 pracowników i zainwestuje co blisko 16 mln zł.

Fabryka Plastików Gliwice zajmuje się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych głównie dla branży motoryzacyjnej. Specyfika i wyposażenie fabryki pozwala jej na produkowanie pełnego wachlarza detali o bardzo wysokich wymogach technicznych wielko- (14 kg) oraz małogabarytowych (1 gr).

W zakładzie powstają takie elementy konstrukcyjne jak front endy, części układu chłodzenia silnika i klimatyzacji, części estetycznych przeznaczonych do wnętrza samochodów, a także przednie moduły.

Oprócz tego FPG produkuje też elementy do telewizorów i drukarek. Firma od 199 r. współpracuje m.in. z takimi renomowanymi partnerami jak Valeo, Inter Magna, Faurecia i Bosch.

W tej chwili główny zakład FPG wyposażony jest w 14 wtryskarek o sile zamknięcia od 75 do 2700 ton. Od września 2004 r. Fabryka posiada również system zarządzania jakości ISO/TS 16949:2002.

FPG należy francuskiej grupy Plastivaloire (PVL), która w Polsce ma jeszcze dwa inne zakłady: w Kwidzynie (FPP) i Kętrzynie (FPK). Grupa PVL zatrudnia blisko 2 tys. osób w 16 krajach. Jej roczne obroty wynoszą ponad 170 mln euro.

To nie jedyna inwestycja w branży tworzyw sztucznych, która w tej chwili realizowana jest w KSSE. Kilka tygodni temu pisaliśmy o inwestycji firmy Logstor Ror Polska, która kosztem 25,6 mln zł wybuduje w Gliwicach fabrykę wyrobów z tworzyw sztucznych i zatrudni co najmniej 45 osób.

Fabryka Plastików Gliwice
ul. Wyczółkowskiego 20A
44-109 Gliwice
tel. 032 2345750

Czytaj więcej: Inwestycje 718