FachPack 2018 ustanawia nowe rekordy

FachPack 2018 ustanawia nowe… W dniach 25-27 września odbyły się w Norymberdze Międzynarodowe Targi Opakowań, Technologii, Procesów i Logistyki FachPack 2018. Targi odwiedziło około 45000 zwiedzających, którzy mieli możliwość zapoznania się z innowacjami i trendami w przemyśle opakowań. Oznacza wzrost frekwencji o ponad 8% w porównaniu z poprzednią edycją targów. Wzrost dotyczy nie tylko odwiedzających z Niemiec, ale przede wszystkim wystawców i odwiedzających zza granicy. Na stoiskach 1644 wystawców - po raz pierwszy w 12 halach wystawienniczych - intensywnie dyskutowano o rozwiązaniach opakowaniowych dla towarów konsumpcyjnych i przemysłowych. Rozmowy zdominowane były przez tematy cyfryzacji, handlu internetowego, projektowania opakowań, a przede wszystkim - zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy targów już zapowiedzieli, że tematem przewodnim FachPack 2019 będą opakowania przyjazne środowisku.

Fotobericht - FachPack 2018">Fotobericht - FachPack 2018

- Cieszy nas dynamika i kreatywność, które były widoczne w halach wystawowych w ciągu ostatnich trzech dni. Widać, że przemysł opakowaniowy przechodzi radykalne zmiany - skomentowała Cornelia Fehlner, menedżer targów FachPack 2018. - Oprócz wyzwań natury technicznej, branża mierzy się przede wszystkim z kwestią inteligentnych rozwiązań opakowaniowych, które z jednej strony będą spełniały kompleksowe wymagania, a z drugiej będą służyły środowisku i konsumentom, jednocześnie wpisując się w gospodarkę o obiegu zamkniętym. W skrócie - chodzi o opakowania przyszłości. Właśnie tym tematem będziemy się zajmować podczas FachPack 2019".

Wystawcy: 38% wystawców zagranicznych

Trzonem targów był prężny niemiecki przemysł opakowaniowy reprezentowany przez 1023 wystawców, jednak "obserwujemy wyraźny trend europeizacji targów", z satysfakcją skomentowała Fehlner. Udział wystawców międzynarodowych wyniósł 38 procent, a szczególnie silnie reprezentowane były europejskie kraje sąsiadujące z Niemcami, zwłaszcza Włochy, Holandia, Polska, Szwajcaria, Czechy, Austria i Turcja. Według wyników ankiety niezależnego instytutu 98% odwiedzających było zadowolonych z oferty tegorocznego FachPacku.

Fachowcy dopisali: 90% osób decyzyjnych

Goście targowi pochodzili głównie z branży spożywczej i napojów, farmaceutycznej i medycznej, kosmetycznej, chemicznej oraz motoryzacyjnej. Około 90% odwiedzających targi zadeklarowało, że są zaangażowani w podejmowanie decyzji zakupowych oraz zaopatrzeniowych w swoich firmach. Mniej więcej co drugi gość handlowy piastował stanowisko kierownicze, co piąty był dyrektorem zarządzającym lub członkiem zarządu.

Oferta targowa odzwierciedlająca cały łańcuch procesów pakowania

FachPack po raz kolejny zaprezentował szeroką gamę produktów i usług w całym łańcuchu pakowania: od materiałów opakowaniowych i maszyn pakujących, przez druk i wykończenie, aż po systemy i usługi logistyczne. Największą powierzchnię wystawienniczą zajmowały materiały opakowaniowe (papier, karton, tektura, plastik, szkło) oraz osprzęt (etykiety, plomby), prezentowane łącznie przez 780 wystawców. 560 wystawców prezentowało z kolei stronę technologiczną procesu powstawania opakowań - maszyny do produkcji i przetwarzania opakowań, technologię etykietowania i znakowania, ale także urządzenia do testowania, kontrolowania i recyklingu. Ponadto 297 firm zaprezentowało produkty i usługi związane z logistyką, tj. rozwiązania w zakresie magazynowania, załadunku i transportu towarów w opakowaniach. 224 wystawców zaprezentowało nowości w dziedzinie drukowania i wykańczania opakowań.

Czytaj więcej:
Targi 1189