Faurecia inwestuje w Polsce

Faurecia inwestuje w Polsce
Faurecia, światowy potentat w produkcji elementów wyposażenia samochodowego z tworzyw sztucznych, zwiększa swoją aktywność w Polsce.

Faurecia ma już swoją fabrykę w Gorzowie. Teraz jednak rozwija działalność w naszym kraju i rozbudowuje zakład. Dzięki temu będą w nim produkowane deski rozdzielcze i panele drzwiowe do mercedesów klasy S i Volvo. Polski oddział koncernu wygrał walkę o realizację tego zadania z innymi podmiotami wchodzącymi w skład całej Grupy. W efekcie firma zainwestuje co najmniej 40 mln zł. Do gorzowskiej fabryki trafią dwa ciągi produkcyjne i linia lakiernicza. Faurecia rozbuduje halę produkcyjną, dobuduje wiatę logistyczną, magazyny surowców, warsztaty i część biurową. Rozbudowa ma się zakończyć do grudnia 2013 r. To nie koniec rozwoju Faurecii w Gorzowie. Zarząd już zapowiada, że mogą się pojawić kolejne projekty.

W Polsce Faurecia ma siedem fabryk i zatrudnia ponad 6 tys. pracowników w Legnicy, Grójcu, Jelczu i Wałbrzychu. Na świecie, w 32 krajach, pod jego szyldem działa z kolei ponad 200 fabryk, najwięcej we Francji, Hiszpanii i Niemczech.

Czytaj więcej: Motoryzacja 262