Firma Gąsior umacnia pozycję na rynku opakowań

Spółka Gąsior została z początkiem tego miesiąca właścicielem dwóch firm działających w branże opakowań. - Przejęcia te są elementem realizacji długofalowej strategii naszej firmy, która dąży do umacniania pozycji na rynku opakowań dla przemysłu spożywczego – tłumaczy Grażyna Mędrygał, Specjalista ds. marketingu w firmie Gąsior.

Firma Gąsior przejęła dwie firmy, są to: Darmex Casing oraz Darmex – obydwie z Sulnowa koło Świecia w województwie kujawsko – pomorskim. W obydwu spółkach Gąsior będzie posiadał 100 proc. akcji. Tym samym w skład Grupy Kapitałowej wchodzą od teraz cztery podmioty. Oprócz dwóch nowo nabytych, jeszcze Flexpol Gąsior (100 proc. akcji) oraz Gąsior Hungary (97 proc.).

Jeśli chodzi Bydgoska firma Gąsior jest przedsiębiorstwem działającym na rynku opakowań dla przemysłu spożywczego. Większość jej oferty – ponad 50 proc. kierowana jest na eksport. Na ofertę firmy składają się takie produkty jak folia, woreczki oraz osłonki wielowarstwowe, jednowarstwowe oraz specjalne.

o woreczki i folię, to w skład tego asortymentu wchodzą rękawy foliowe oraz woreczki termokurczliwe i nietermokurczliwe do pakowania próżniowego wyrobów żywnościowych z przedłużoną trwałością.

Z kolei osłonki powstają na bazie polimerów i są przeznaczone m.in. do pakowania wędlin. Czym zajmuje się natomiast przejęta przez Gąsior spółka? Darmex Casing jest natomiast producentem i przetwórcą osłonek sztucznych, m.in. wielowarstwowych termokurczliwych, barierowych osłonek poliamidowych, osłonek SM, czyli poliamidowych, termokurczliwych oraz przepuszczających dym wędzarniczy i przeznaczonych do pakowania wszelkiego rodzaju wędlin oraz wyrobów wędliniarskich wymagających procesu wędzenia.

- Wybraliśmy Darmex z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o pokrewność branż, w których działamy. Dzięki tym przejęciom wzrosną nasze zdolności produkcyjne, uzupełnimy ofertę, będziemy mogli trafiać do większej grupy klientów i jeszcze skuteczniej realizować wszelkiego rodzaju nietypowe zlecenia, które się pojawią. Na pewno wzrośnie też szybkość reagowania na otrzymywane oferty. Tak więc jest dużo pozytywów wynikających z tej nowej sytuacji – ocenia Grażyna Mędrygał z firmy Gąsior.