Firma Hydrapres na rynku tworzyw sztucznych

Firma Hydrapres na rynku tworzyw sztucznych
Trwa błyskawiczny rozwój w firmie Hydrapres. Spółka specjalizuje się w produkcji elementów tłocznych z blachy stalowej oraz projektowaniu i budowie maszyn.

Przełom 2007 i 2008 r. obfitował w Hydrapres w wiele interesujących wydarzeń. Najważniejsze z nich to oddanie do użytku nowej tłoczni, poszerzenie oferty o usługi obróbki elektroerozyjnej oraz przyznanie spółce dwóch istotnych certyfikatów.

Największe zadowolenie firma może odczuwać z faktu wzbogacenia się o nową tłocznię. Powstała ona w Solcu Kujawskim, na terenie tamtejszego Parku Przemysłowego, w hali o powierzchni 4 tys. mkw. Aktualnie funkcjonuje w niej siedem linii produkcyjnych przystosowanych do wykorzystania narzędzi postępowych. Narzędzia tego typu są instalowane przez firmę głównie na prasach hydraulicznych o nacisku do 315 ton z automatycznymi podajnikami stali.

To jednak dopiero początek dobrych wieści, płynących z Hydrapres.

- Z początkiem tego roku wzbogaciliśmy naszą ofertę o usługi obróbki elektroerozyjnej. Takie możliwości stwarza nasze nowe Drutowe Centrum Elektroerozyjne - tłumaczy Hanna Masalska z firmy Hydrapres. - W jego skład wchodzi obrabiarka elektroerozyjna CNC, sterowana przy pomocy mikroprocesorów. Umożliwia ona prowadzenie automatycznej obróbki kształtów od zgrubnej do wykańczania. Dzieje się tak dzięki automatycznemu doborowi sekwencji elementarnych nastaw generatora, programów części oraz operacji z tym związanych.

Drutowe Centrum Elektroerozyjne firmy Hydrapres

Jeśli chodzi natomiast o wspominane certyfikaty, to pierwszy z nich jest Certyfikatem Zarządzania Jakością, który obejmuje proces produkcji detali tłoczonych z blachy. Drugie świadectwo zatwierdza natomiast firmowy System Zarządzania Środowiskowego - także w odniesieniu do produkcji detali tłoczonych z blachy.

Obydwa świadectwa to ważne dokumenty. W tej chwili bowiem przedsiębiorstwo może pochwalić się stworzeniem kilkuset pras hydraulicznych o naciskach rzędu 100-5000 kN.

Warto jednak wiedzieć, że Hydrapres specjalizuje się też i to na bardzo szeroką skalę w budowie maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych. Dostarcza również rozwiązania technologiczne z wykorzystaniem obydwu typów maszyn. Jest krajowym liderem pod względem produkcji dozowników ślimakowych. Dysponuje ponadto własnym, opatentowanym rozwiązaniem napędu. Otrzymała kilka medali i wyróżnień podczas targów Plastpol w Kielcach, największej w Polsce imprezie dla przemysłu tworzyw sztucznych.

W skład jej oferty skierowanej dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych wchodzą m.in. dozowniki ślimakowe do granulatów i proszków, grawimetryczne stacje mieszania, ssące urządzenia transportowe przeznaczone do pneumatycznego przenoszenia granulatów metodą podciśnieniową, a także separatory i przenośniki.

O tym jak istotna jest działalność firmy nakierowana na sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych, świadczy fakt, że największa liczba klientów spółki pochodzi właśnie z segmentu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz branży metalowej, lotniczej, motoryzacyjnej.