Firma Hydrapres wybiera się na New Connect

Firma Hydrapres planuje debiut na rynku New Connect. Przymierza się też do przejmowania konkurencji, specjalizującej się w produkcji pras.

Jak podał Puls Biznesu, a potwierdzenie tej informacji uzyskaliśmy też bezpośrednio z firmy Hydrapres, spółka przygotowuje aktualnie ofertę prywatną. Jej wartość ocenia na minimum 7,5 mln zł, maksymalnie zaś na 13,6 mln zł. Ma być ona połączona z debiutem na rynku New Connect.

Oferta prywatna, czyli Private Placement to poszukiwanie sposobów finansowania spółki wśród inwestorów pozagiełdowych. Usługa jest kierowana do przedsiębiorstw, które charakteryzują się szybkim tempem rozwoju, mają podstawy do wzrostu lub też poszukują możliwości finansowania nowych przedsięwzięć. Z reguły firmy zainteresowane Private Placement nie są na tyle duże, by szukać inwestora na giełdzie.

Pozyskane w ten sposób pieniądze Hydrapres chce wydać na konsolidację branży. Aktualnie prowadzi rozmowy z niemieckim producentem pras. Chodzi o przedsiębiorstwo, które może pochwalić się rocznymi przychodami ze sprzedaży pras i linii produkcyjnych na poziomie 10-14 mln euro. Dodatkowo zajmuje się też serwisowaniem.

Hydrapres to nowoczesne przedsiębiorstwo z doświadczeniem sięgającym blisko ćwierć wieku. Może pochwalić się dynamicznym rozwojem, który potwierdzają liczby.

Oto bowiem w 2006 r. firma zanotowała przychód na poziomie 9 mln zł i zysk - 0,5 mln zł. Jednak już rok temu wskaźniki podskoczyły. Przychody wyniosły 19,5 mln zł, a zysk 0,5 mln zł. Prognozy na ten rok sa jeszcze bardziej optymistyczne i mówią o przychodach rzędu 28,5 mln zł i zysku 2,1 mln zł. Jeśli uda się przejąć niemieckiego producenta, to liczby będą jeszcze bardziej okazałe.

Hydrapres prowadzi swoją działalność w dwóch obszarach: produkcji elementów tłocznych z blachy stalowej oraz projektowania i budowy maszyn. Posiada dwie fabryki: tłocznię w Solcu Kujawskim na terenie tamtejszego Parku Przemysłowego oraz zakład budowy maszyn w Białych Błotach.

Firma znana jest również z produkcji seryjnej maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz z dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem. Jako największy krajowy producent dozowników ślimakowych wypracowała własne, opatentowane rozwiązanie napędu. Oferuje też urządzenia transportowe, suszarki, manipulatory do wtryskarek oraz plastometry.

W dniach 26-28 marca będzie ją można spotkać na targach technologii obróbki metali STOM w Kielcach.

Czytaj więcej: Giełda 131 Przejęcia 183