Firma Labotek Polska rozpoczęła działalność

Firma Labotek Polska rozpoczęła… Od początku października na polskim rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych pojawiła się nowa firma. Jest nią spółka Labotek Polska - przedstawiciel duńskiego przedsiębiorstwa Labotek A/S - renomowanego skandynawskiego producenta urządzeń peryferyjnych oraz systemów centralnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Otwarcie biura Labotek Polska nastąpiło w podpoznańskiej miejscowości Kleszczewo. Oficjalna inauguracja działalności firmy rozpoczęła się 1 października.

Do tej pory duński Labotek reprezentowała na polskim rynku firma Albis. Jednak stałe rozszerzanie asortymentu produktowego spowodowało konieczność dostosowania formy działalności Labotek A/S do nowych wymagań. Stąd pomysł z powołaniem Labotek Polska.

zespół LAbotek Polska


Czego dokładnie będzie dotyczyć oferta nowej firmy?
Portfolio produktów spółki będzie się składać m.in. z podajników próżniowych, suszarek, systemów centralnych suszenia i podawania tworzywa. Jednym z flagowych produktów firmy będą z pewnością wysoce zaawansowane technicznie krystalizatory do tworzywa PET.

- By w pełni sprostać oczekiwaniom naszych klientów podjęliśmy współpracę na terenie całego kraju z innymi znanymi zagranicznymi producentami. Urządzenia zostały przez nas dobrane w ten sposób, aby zapewnić klientom maksymalny komfort obsługi, funkcjonalność oraz niezawodność, która będzie szła w parze z wysoką jakością i gwarantowaną renomą producentów - tłumaczy Grzegorz Kemnitz z firmy Labotek Polska.

Z jakimi firmami będzie współpracował Labotek Polska?
W gronie jego partnerów znajdzie się m.in. duńska firma Continator Plastic Machinery Aps., która jest producentem jednokomponentowych dozowników wolumetrycznych, przeznaczonych zarówno do granulatów jak i do proszków oraz manipulatorów.

Kolejnym partnerem będzie przedsiębiorstwo TSM Control Systems, zajmujące się wytwarzaniem wyjątkowo precyzyjnych, dozujących, wielokomponentowych dozowników grawimetrycznych. Dozowniki te wyróżniają się opatentowanymi rozwiązaniami, wpływającymi na wysoką jakość dozowania, wymieszania dozowanych komponentów oraz opatentowanym systemem samooczyszczania, a także bogactwem funkcji przydatnych w codziennym użytkowaniu, np. funkcją raportowania zużycia poszczególnych składników. Ponadto TSM Control Systems jest producentem dozowników specjalnych, urządzeń sterujących pracą wytłaczarki i urządzeń służących do pomiaru grubości i szerokości folii.

Labotek Polska


Trzecią firmą, która znalazła się szerokim zestawie partnerów Labotek Polska jest niemiecka spółka AMIS Maschinen Vertriebs, która oferuje bogaty wybór młynów wolno i szybkoobrotowych oraz pulweryzatory. Posiada też młyny używane oraz części zamienne do urządzeń innych producentów.
Jeszcze jednym kooperantem Labotek Polska ma być holenderska MAS International. Dysponuje ona w swojej ofercie niewątpliwym hitem jakim jest mieszadło dynamiczne Twente Mixing Ring. Poprawia ono homogenizację roztopionego tworzywa, a co za tym idzie wpływa też na polepszenie właściwości wytrzymałościowych wypraski.

Czytaj więcej:
Maszyny 601
Młyny 36

Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw sztucznych: suszarki tworzyw, dozowniki, mieszadła do wtryskarek, młyny, podajniki, separatory, stacje rozładunkowe, sterowniki, termostaty

Polska