Firma Logopak ze Złotym Medalem targów Taropak

Firma Logopak ze Złotym Medalem…
Zapewniany przez urządzenie Logomatic 920 DK firmy Logopak, wysoko wydajny system etykietowania palet z podwójnym układem teleskopowych aplikatorów i weryfikacją kodu kreskowego, został niedawno nagrodzony Złotym Medalem targów Taropak - największej w Polsce imprezy dla branży opakowaniowej.

Logomatic 920 to nowoczesne urządzenie, które zostało wyposażone w dwa teleskopowe aplikatory naklejające. Powstało w wyniku konsekwentnego rozwoju wcześniejszego i przetestowanego już systemu firmy Logopak.

Dzięki integracji nowo zaprojektowanego systemu PowerLeap II w nagrodzonym urządzeniu nie tylko udało się znacznie zredukować czas wydruku etykiet, ale też dzięki dwóm niezależnym teleskopowym aplikatorem można jednocześnie znakować dwa sąsiednie bloki palet. Opcjonalnie możliwe jest znakowanie palety nawet z trzech stron.

Kolejny wyróżnik Logomatic 920 DK, to zasięg siłowników do 600 mm, który pozwala na oklejenie palet o różnej wielkości. Podciśnieniowe pady naklejające ze specjalnym systemem kompensacji zapewniają precyzyjne naklejenie etykiety nawet na nierównych powierzchniach. Mimo swej złożoności urządzenie stanowi wyraźnie zwartą konstrukcję.

Logopak na targach Taropak w Poznaniu

Wyższe ciśnienie powietrza panujące we wnętrzu obudowy zapobiega przedostawaniu się tam kurzu i zanieczyszczeń.

Ponieważ maszyna znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim dla formatów etykiet A4 i A5 umożliwia więc założenie etykiet o długości 800 m oraz rolki z taśmą termotransferową o długości 1200 m.

Urządzenie Logomatic 920 DK może funkcjonować jako jednostka samodzielna lub połączona z hostem poprzez port szeregowy lub interfejs sieci ethernet. Unikalna konstrukcja szybko wymiennych modułów drukujących przynosi szerokość aż do 219 mm przy dostępnych rozdzielczościach 200 lub 300 dpi.

Jak działa opisywane urządzenie?

- Pojedynczy moduł drukuje etykiety dla obu ramion naklejających zanim jeszcze paleta znajdzie się w odpowiedniej pozycji. Paleta zatrzymywana jest jedynie na 5,5 sekundy. W tym krótkim czasie odbywa się jednoczesne naklejenie etykiet na dwa boki palety oraz sprawdzenie czytelności wydrukowanych kodów kreskowych przez skanery wbudowane w głowice naklejające - tłumaczyli w Poznaniu podczas targów Taropak przedstawiciele firmy.

Logopak na targach Taropak w Poznaniu

Dopiero po stwierdzeniu poprawności danych zawartych w kodach następuje zwolnienie palety gwarantując tym samym całkowite zgodności wprowadzanych i drukowanych danych. W przypadku kiedy jeden z kodów nie jest całkowicie czytelny, wówczas drukowana jest kolejna etykieta z wykorzystaniem systemu korekcji dot-shift. Zostaje ona naklejona dokładnie na miejsce nieczytelnej. Ta zaledwie kilkusekundowa operacja odbywa się bez udziału operatora, zapewniając pełną gwarancję zgodności wydrukowanych danych.

Czytaj więcej: Etykiety 108 Maszyny 494