Drukuj

Firma igus prezentuje 166 nowych polimerów trybologicznych

Firma igus prezentuje 166 nowych polimerów trybologicznych
Na targach hanowerskich 2017 firma igus zaprezentowała 166 nowych produktów do zastosowań ruchomych, od kół zębatych z tworzywa sztucznego wykonanych na drukarce 3D i cechujących się znakomitą żywotnością, po system odciążenia przewodów inspirowany biologią. Podczas prezentacji na żywo, firma igus pokazała, w jaki sposób stosując jej inteligentne produkty można wydłużyć żywotność urządzeń, obniżyć koszty, a także skrócić czas dostaw oraz czas montażu. W roku 2016 firma igus zwiększyła swoją sprzedaż o 7,4 procent, a w bieżącym roku planuje rozpocząć budowę nowego budynku produkcyjnego.

Dotychczas tworzywa sztuczne nie były tak szeroko używane do zastosowań ruchomych. W roku 2016 firma igus wyprodukowała w Kolonii 1,2 miliarda elementów z tworzyw sztucznych i sprzedała je odbiorcom z całego świata. Ponadto, jej oferta obejmuje przewody, napędy, akcesoria oraz usługi, takie jak konfekcjonowanie przewodów. W ubiegłym roku sprzedaż firmy igus wzrosła o 7,4 procent osiągając wartość 592 milionów euro. 54 procent łącznych obrotów przypada na Europę, 28 procent na Azję, a 18 procent na Amerykę i Afrykę. W tym samym okresie liczba pracowników firmy na całym świecie wzrosła do 3180.

- W roku 2017 realizujemy strategię rozwoju i planujemy rozpoczęcie prac nad nowym budynkiem produkcyjnym. Nowy obiekt powstanie w Kolonii, w dzielnicy Porz-Lind, będzie miał łączną powierzchnię 22000 metrów kwadratowych, a oprócz linii produkcyjnych będą się w nim znajdować magazyny i pomieszczenia biurowe - komentuje Frank Blase, dyrektor generalny firmy igus GmbH.

Koszty w dół, żywotność w górę

Wszystkie tworzywa do zastosowań ruchomych są opracowywane tak, aby przyczyniały się do obniżenia kosztów oraz wydłużenia żywotności urządzeń. Wynika to z faktu, że zastosowania polimerów trybologicznych w przemyśle mogą nadal być poszerzane. Podczas targów hanowerskich firma igus zademonstrowała ogromny potencjał tych tworzyw prezentując 166 nowych produktów. - Na targach hanowerskich po raz pierwszy zaprezentowaliśmy się w roku 1987 - objaśnia Frank Blase. - 30 lat później pokazujemy, że zastępowanie elementów metalowych rozwiązaniami z tworzyw sztucznych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, zwłaszcza w dziedzinie łożysk.

W porównaniu do swojego poprzednika, uniwersalne tworzywo iglidur G1 do łożysk ma dwukrotnie większą żywotność przy porównywalnej cenie. Tak jak w przypadku wszystkich produktów do łożysk, żywotność łożyska kulkowego z tworzywa sztucznego można obliczyć on-line, przy czym trwałość bezsmarowych łożysk jest nawet dziesięciokrotnie większa, niż przed pięciu laty. Firmy mogą zaoszczędzić pieniądze także dzięki niedrogim rozwiązaniom do automatyki: roboty montażowe, odpowiednie do zastosowań przemysłowych można kupić już za 5000 euro wraz z systemem sterowania. Co więcej, takie roboty pracują już w zakładach produkcyjnych igus. Inwestycja w tego typu roboty zwraca się po zaledwie kilku miesiącach.


Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych