Firmy z branży opakowaniowej i tworzyw sztucznych zainwestowały na koniec roku

Tuż przed końcem roku dwie firmy z branży opakowaniowej i tworzyw sztucznych przeprowadziły znaczne inwestycje.

Pierwszą z nich jest Sonoco Poland - Packaging Services, które otwiera w naszym kraju centrum opakowaniowe. Działać ono będzie na potrzeby koncernu Colgate - Palmolive. Nowe centrum będzie się mieścić we Wrocławiu. Swoją działalność rozpocznie w pierwszym kwartale przyszłego roku. W tej chwili finalizowane są wszystkie kwestie związane z pięcioletnim kontraktem. Wybór Sonoco przez Colgate podyktowany był faktem, że w sąsiadującej z Wrocławiem Świdnicy, Colgate posiada już swój zakład produkcyjny.

Zawarte przez obydwie firmy porozumienie zakłada, że Sonoco będzie odpowiedzialne za cały zakres usług świadczonych na rzecz Colgate-Palmolive. Będzie odpowiadać m.in. za zakup materiału, zarządzanie magazynem i procesem dystrybucji, a także usprawni procesu pakowania produktów.

Sonoco to jeden ze światowych liderów w branży producentów opakowań. Wytwarza opakowania z tworzyw sztucznych i papieru trafiające do wielu branż. Firma dysponuje w naszym kraju dwoma fabrykami. W tej chwili jest w trakcie powiększania zakresu funkcjonowania w jednej z ich, w Strykowie. Ma ona zwiększyć zakres obsługi branży farmaceutycznej.

Drugą z firm, która w ostatnim czasie poczyniła większa inwestycję, jest spółka Rosti Poland. Kilkanaście dni temu uruchomiła ona w Białymstoku nowy magazyn o wielkości 6,6 tys. mkw. Jak zapewnia dyrektor zarządzający Rosti Poland Jan Duniec, inwestycja w magazyn jest potwierdzeniem rozwoju firmy i stałego poszerzania bazy klientów. - To z pewnością nowy rozdział w naszej działalności - podkreśla Jan Duniec.

Rosti Poland należy do duńskiego A.P Moller-Maers i specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych metodą wtrysku, a także lakierowaniu i dekoracji. Firma posiada doskonale wyposażony park maszynowy, na który składa się ponad 70 wtryskarek o sile zwarcia 35 - 1300 ton. Niektóre z nich posiadają możliwości wtrysku dwukomponentowego. W obrocie produkcyjnym firmy jest tez ponad 500 form wtryskowych, większość z nich posiada zaawansowane układy gorącokanałowe. Linie montażowe Rosti posiadają zdolność produkcji 5 mln wyrobów gotowych w ciągu roku. Firma obsługuje branże AGD, motoryzacyjną oraz elektrotechniczną.

Czytaj więcej: Inwestycje 718