Folia Lexan - sposób na niższe koszty energii


Perry przewiduje też inne korzyści wynikające z zastosowania folii GE, takie jak spadek kosztów i oszczędność czasu na montażu grzałek przeciwroszeniowych w nowych sklepach oraz możliwość rozszerzania ekspozycji w danym sklepie bez dodawania nowych sprężarek. Dodatkowym atutem rozwiązania jest większy potencjał sprzedaży produktów atrakcyjnie wyglądających i dobrze widocznych przez całkiem przejrzystą witrynę. „Latem ogrzewane witryny chłodziarek zachodzą mgłą w ciągu 15 do 20 sekund po ich otwarciu, a nawet po otwarciu sąsiednich drzwiczek i stają się całkiem przejrzyste dopiero po paru minutach”, mówi Perry. „Tymczasem witryny zabezpieczone folią Lexan w ogóle nie zachodzą mgłą. Różnica jest kolosalna”.

Folia Lexan Constant Clear nie ulega zużyciu i daje się łatwo czyścić zwykłymi środkami. Dzięki warstwie samoprzylepnej jest też łatwa w nakładaniu. Folia pełni też funkcję wzmacniającą i chroni przed rozpryśnięciem odłamków szyby w razie jej stłuczenia. Co więcej, powlekana strona folii nadaje się do nanoszenia nadruków, co daje dodatkowe możliwości uwidaczniania marki produktów i przekazów reklamowych.

„Po 18 miesiącach folia nie nosiła żadnych zauważalnych śladów zużycia”, stwierdził Perry. Firma wprowadziła folię Lexan Constant Clear w czterech sklepach w Virginia Beach, z których każdy ma około 120 drzwi w przeszklonych chłodziarkach. W planach jest wdrożenie także w innych placówkach. Dodatkowo GE Plastics przeprowadza testy polowe materiału w pojedynczych chłodziarkach, jak i w całych sklepach w ponad 20 spośród największych sieci supermarketów w Stanach Zjednoczonych oraz w siedmiu sieciach zagranicznych.

„Zamglone witryny irytują klientów i przyprawiają o duże straty handlowców, którzy muszą pokrywać koszty dodatkowego chłodzenia, kiedy klient zechce przez dłuższą chwilę wybierać lody z otwartej na oścież chłodziarki”, mówi Mike Laurin, menedżer produktów foliowych w GE Plastics (dział Film & Sheet) i współwynalazca folii Lexan Constant Clear. „Sklep musiał wybierać między kosztownym układem ogrzewającym przeszklone drzwi, a zwykłymi powłokami przeciwroszeniowymi, które są wrażliwe na zadrapania i wymagają nietypowych procedur przy czyszczeniu. Nasza bardzo wytrzymała folia Lexan to najlepsza propozycja z punktu widzenia zarówno klientów, jak i sklepu”.

Podjęta przez GE inicjatywa ecomagination to ogólnoświatowy program działań mających stworzyć nowe możliwości rynkowe, oferując klientom pomoc w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów ekologicznych.

Więcej informacji na temat folii Lexan Constant Clear w ofercie GE Plastics można znaleźć na stronie www.geplastics.com

Czytaj więcej: Folia 293