Folia NaturFlex firmy Innovia Films zastępuje tworzywa sztuczne

Folia NaturFlex firmy Innovia Films zastępuje tworzywa sztuczne
Ekologiczne opakowania z folii Naturflex firmy Innovia Films znajdują zastosowanie w coraz to nowszych aplikacjach.

Biodegradowalna i kompostowalna folia NatureFlex firmy Innovia Films wykorzystywana jest do opakowań dla herbat ziołowych. Ostatnio sięgnęła po nią amerykańska firma Guayaki, której herbary dostępne są w całej Europie.

- Zamieniliśmy opakowania z tworzyw sztucznych na torebki z folii, aby poprzez większą barierowość wobec wilgoci i aromatu zagwarantować maksymalną świeżość produktu - tłumaczy Steven Karr, dyrektor kreatywny Guayaki. - NatureFlex spełnia wszystkie specyficzne wymagania techniczne wpisując się jednocześnie w naszą politykę ekologii bez istotnego podnoszenia kosztów opakowania.

Aktualne opakowanie produktu wykonane jest z metalizowanej folii NatureFlex NM laminowanej z przezroczystą, wysokopołyskową NatureFlex NVS.

Folia NaturFlex firmy Innovia Films zastępuje tworzywa sztuczne

NatureFlex NM jest unikatową folią celulozową, wyprodukowaną z regenerowanej masy drzewnej i metalizowaną na maszynie podczas procesu produkcji. Jest to jedyna biodegradowalna folia metalizowana, która nadaje się do kompostowania w warunkach kompostowników przydomowych.

Zawartość metalu jest w niej tak niewielka - poniżej 0,02 proc. - że jedynie wydłuża czas rozkładu folii o parę dni, ale w żaden sposób nie upośledza jej biodegradowalności. Modyfikowane powłoki zapewniają doskonałe rozprowadzenie i przyczepność warstwy metalu, co nadaje folii bardzo wysoką barierowość wobec wilgoci. Współczynnik jej przenikania wynosi mniej niż 10g/mkw. dziennie przy 38 st. C.

Właśnie ta wysoka barierowość pozwala na zachowanie wysokiej jakości zapakowanych w folię herbat.

Folia NatureFlex charakteryzuje się dużą stabilnością wymiarów, naturalną antystatycznością, odpornością na działanie olejów i tłuszczy, a jednocześnie zapewnia dobrą barierowość wobec gazów i aromatów. Jest w dużym stopniu podatna na zadruk i może być drukowana farbami na bazie rozpuszczalników, wody lub też UV. Dodatkowo, kontrolowany poślizg folii bardzo ułatwia jej obróbkę.

Wszystkie folie z grupy NatureFlex wytwarzane są na bazie celulozy pochodzącej z odnawialnej masy drzewnej i posiadają certyfikaty potwierdzające, że spełniają wymagania norm europejskich (EN13432) i amerykańskich (ASTM D6400) dotyczących opakowań kompostowalnych.

Innovia Films Ltd. jest jednym z czołowych producentów dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (Cellophane), posiadającym zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii i Australii. Zajmuje również wiodącą pozycję na rynku etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych jak również folii opakowaniowych powlekanych, do owijania, a także biodegradowalnych i kompostowalnych oferowanych pod marką NatureFlex.