Fotoraport z targów Kompozyt-Expo 2015

Fotoraport z targów Kompozyt-Expo 2015
W dn. 25-26 listopada odbyła się szósta edycja Targów Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Kompozyt-Expo. W czasie dwóch dni targowych w krakowskim Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO wystawiło się ponad 200 wystawców. Oprócz czołowych polskich firm podczas targów można było zapoznać się z ofertą spółek zagranicznych, m.in. z Czech, Francji, Holandii, Japonii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, USA i Węgier.

Zobacz FOTORAPORT z targów Kompozyt-Expo!

Niewątpliwą atrakcją targów była strefa Pole Position Exhibition, w której swoje osiągnięcia zaprezentowali najzdolniejsi młodzi konstruktorzy bolidów. Dzięki wspólnej inicjatywie firmy C-L Sp. z o.o. oraz Targów w Krakowie zwiedzający mogli zobaczyć zaawansowane technicznie pojazdy rajdowe, w których budowie niebagatelną rolę odgrywają materiały kompozytowe.

Uczestnicy targów mogli wziąć udział w wydarzeniach w ramach bardzo bogatego programu towarzyszącego. W specjalnie wydzielonej strefie w hali Wisła swoje produkty i technologie prezentowały firmy wystawiające się podczas targów, natomiast tematyka sesji seminaryjnych i warsztatów miały bardziej problemowy charakter - dotyczyły np. technologii Swingtherm w przetwórstwie tworzyw, konstrukcji mostu kompozytowego w ramach projektu Fobridge czy aspektów handlowych działalności firm kompozytowych. Prezentacje naukowe z kolei skoncentrowane były wokół tematyki obliczeń i badań konstrukcji kompozytowych oraz wytwarzania i właściwości (bio)kompozytów.

W 2016 roku targi Kompozyt-Expo odbędą się w nieco wcześniejszym terminie - w dn. 5-6 października.

Czytaj więcej: Kompozyty 164 Targi 791